همشهری‌آنلاین: رئیس پلیس فتای گیلان از دستگیری عامل انتشار اینترنتی تصاویر خصوصی بازیگران زن ایرانی در رشت خبر داد.

به گزارش فارس، ایرج محمدخانی عصر یکشنبه در جلسه نیروی انتظامی استان با اشاره به چگونگی دستگیری فرد مذکور اظهار داشت: در راستای اهداف پلیس فتا و برقراری آرامش و امنیت هموطنان در فضای مجازی، کارشناسان این پلیس با رصد فضای سایبری متوجه شدند فردی اقدام به انتشار تصاویر شخصی چند نفر از بازیگران زن ایرانی کرده و موجب هتک حیثیت آنان شده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان افزود: با کسب اطلاعات به دست آمده و تلاش بی‌وقفه کارشناسان پلیس فتا متهم که جوانی 25 ساله بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات در رشت دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد به کاربران اینترنتی توصیه کرد تا اطلاعات محرمانه، عکس‌ها و ویدئوهای شخصی و خانوادگی خود را روی گوشی تلفن همراه و رایانه نگهداری نکنند.

محمدخانی خاطرنشان کرد: کاربران هنگام خرابی گوشی تلفن همراه و رایانه خود حتی‌الامکان پس از تخلیه کامل اطلاعات و محتواهای موجود در آن برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد مراجعه کنند.

وی گفت: کاربران اینترنتی توجه داشته باشند جاسوس افزارها در رایانه‌ها به دنبال اطلاعات حساس بوده و ضرورت دارد کاربران نرم‌افزارهای امنیتی را برای کاهش آسیب به کار گیرند.

کد خبر 160225

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار