گروه حوادث: با گذشت 4‌روز از حادثه سقوط بهمن در پیست اسکی تاریک دره همدان که باعث مدفون‌شدن 4 نفر زیر خروارها برف شد، جست‌وجوگران جسد یکی از ناپدید شدگان را پیدا کردند.

بهمن

 بعد از ظهر دیروز، 150 امدادگر در حالی چهارمین روز از جست‌وجوها در پیست اسکی تاریک دره را شروع کردند که تا پیش از آن عملیات تجسس هیچ نتیجه‌ای نداشت و اثری از 4 نفری که در بهمن گرفتار شده بودند، پیدا نشده بود. محدوده‌ای که امدادگران روز گذشته به جست‌وجو در آن پرداختند، محدوده‌ای خارج از پیست اسکی بود که ارتفاع برف در آن از 5 تا 20‌متر متغیر بود.

با این حال امدادگرانبا در اختیار داشتن دستگاه و سگ‌های زنده یاب و خودروهای مخصوص شکافتن بهمن که از استان‌های همجوار و تهران وارد همدان شده بود جست‌وجو را ادامه دادند و سرانجام حدود ساعت14:10 توانستند جسد یکی از ناپدیدشدگان را از زیر برف بیرون بکشند. در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به اکبر، راننده خودروی پیست کوب است که در جریان سقوط بهمن، زیر برف مدفون شده بود. اشرفی، معاون امداد و نجات هلال احمر همدان روز گذشته در گفت‌وگو با همشهری گفت: علاوه بر 2 سگ زنده یاب که در روزهای گذشته همراه تیم‌های جست‌وجو بود، روز دوشنبه یک سگ ویژه تجسس نیز از تبریز به همدان انتقال یافت که در عملیات جست‌وجو از این سگ نیز استفاده شد.

وی افزود: از ظهر جمعه که حادثه سقوط بهمن در تاریک دره به هلال احمر گزارش شد، تیم‌های امدادی هلال احمر و آتش‌نشانی به همراه تجهیزات ویژه راهی محل حادثه شدند و از همان زمان عملیات جست‌وجو کلید خورد اما با توجه به دمای هوا و ارتفاع زیاد برف، این عملیات با کندی پیش رفت. با این حال جست‌وجوگران توانستند جسد یکی از ناپدید شدگان را پیدا کنند و هم‌اکنون تلاش برای یافتن ردی از بقیه ناپدیدشدگان ادامه دارد.

براساس این گزارش، ظهر جمعه گذشته زمانی که خودروی پیست‌کوب در پیست اسکی تاریک دره مشغول کار بود، بهمن عظیمی شروع به ریزش کرد. وسعت بهمن به حدی بود که علاوه بر خودروی پیست‌کوب، زوج جوانی را که در آن حوالی مشغول اسکی بودند زیر برف مدفون کرد و از همان زمان جست‌وجو برای پیدا کردن آنها شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که علاوه بر راننده خودروی پیست‌کوب، اسکی باز جوانی به نام فواد نیز سوار این خودرو بوده که بدون هیچ ردی، ناپدید شده بود. با شروع عملیات تجسس، امدادگران توانستند بقایای خودروی پیست‌کوب را که به خاطر حجم زیاد بهمن متلاشی شده بود، پیدا کنند، اما تلاش برای یافتن ناپدید شدگان به درازا کشید. عصر دیروز و تا لحظه تنظیم این خبر، عملیات تجسس برای پیدا کردن بقیه ناپدید شدگان، نتیجه‌ای در بر نداشت.

کد خبر 159627
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز