همشهری آنلاین: خوشبختانه در سال 90 بیش از 700 ایرانی که در کشورهای مختلف زندانی بودند را توانستیم آزاد کنیم اما هموطنان ما هم متوجه باشند که باید قوانین و مقررات بین المللی را رعایت کنند.

وزیر امور خارجه گفت: خوشبختانه طی سال 90 بیش از 700 ایرانی که در کشورهای مختلف زندانی بودند با پیگیری های صورت گرفته، آزاد شدند.

علی اکبر صالحی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به پیگیری حقوق ایرانیان خارج از کشور توسط وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه خود را مکلف می داند که برای هر ایرانی در هر جایی از دنیا گرفتاری به وجود آید، به دنبال رفع گرفتاری او باشد اما از طرفی هم هموطنان ما باید متوجه باشند که قوانین و مقررات را رعایت کنند.

وزیر امور خارجه افزود: متاسفانه در برخی موارد اقداماتی از سوی برخی انجام می شود که خلاف ضوابط و مقررات بین المللی است و این مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: خواهش ما از ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا مسافران این است که سعی کنند در چارچوب ضوابط و مقررات بین المللی عمل کنند تا مشکلی برای دستگاه های اجرایی در داخل کشور نیز ایجاد نشود.

زائران از طریق هوایی به سوریه بروند

صالحی همچنین با توصیه به زائران ایرانی برای سفر به کشور سوریه اظهار داشت: بارها از طریق مراجع ذی ربط به زائران اطلاع رسانی شده است ولی متاسفانه برخی مردم بدون توجه به مسائل امنیتی از طریق زمینی به سوریه سفر می کنند و بعضاً جان خود را به خطر می اندازند.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: با تدابیر وزارت کشور و نیروی انتظامی سفر از طریق زمینی به سوریه ممنوع شده است و زائران می توانند با هواپیما سفر کنند. سازمان حج و زیارت هم تسهیلات زیادی برای زائران فراهم کرده است و به این افراد توصیه می کنیم تنها از طریق هوایی به سوریه سفر کنند.

کد خبر 159551
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز