یکشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، از شیوع بالای آنفلوانزای فصلی در تهران و چندین شهر کشور خبر داد و گفت: متاسفانه شدت شیوع این بیماری در پایتخت و شهرهای بزرگ بالاست.

دکتر محمدمهدی گویا در مهر اظهارداشت: افرادی که مبتلا به آنفلوانزای فصلی می شوند، علائمی شبیه سرماخوردگی دارند منتهی این علائم شدیدتر است.[سرماخوردگی را از آنفلوانزا تشخیص دهیم]

 وی با اعلام اینکه کوفتگی و بدن درد یکی از علائم آنفلوانزای فصلی است، افزود: بیماران قلبی و ریوی، کبدی، مزمن کلیوی، سرطانی و کسانی که سیستم ایمنی بدن آنها دچار مشکل است و همچنین زنان باردار، ممکن است به فرمهای شدید آنفلوانزای فصلی مبتلا شوند.

 گویا ضمن توصیه به این قبیل از افراد جامعه برای زدن واکسن آنفلوانزای فصلی، گفت: هنوز برای واکسن زدن فرصت است و دیر نشده است. این افراد می توانند تا پایان زمستان هم واکسن بزنند چون احتمال دارد دچار این بیماری شوند.

 رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی از سوی افراد مبتلا به آنفلوانزای فصلی، تصریح کرد: این افراد باید دستمال خود در کیسه های پلاستکی بگذارند و دور بیاندازند. دستهای خود را مرتب بشویند و از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیکها خودداری کنند.

 وی در ارتباط با اینکه چند درصد از جمعیت تهران مبتلا به آنفلوانزای فصلی شده اند، افزود: بررسی آزمایشهایی که در سطح کشور انجام شده است نشان می دهد که حدود 30 درصد موارد ابتلا به آنفلوانزا تشخیص داده شده است.

کد خبر 156558
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی