همشهری‌آنلاین: با وجود اینکه بانک مرکزی اعلام کرده بود نرخ دلار از سوی صرافان باید 1400 تومان اعلام شود، اما صبح امروز در بازار ارز که با تقاضای شدید مردم روبه‌رو بود، نرخ دلار از 1592 تومان شروع و با 1620 تومان بسته شد.

money

به گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعلام بانک مرکزی مبنی بر اینکه صرافان موظفند دلار را به قیمت 1400 تومان عرضه کنند، نه تنها تاثیری بر بازار نداشته بلکه از امروز صبح باعث روند افزایشی شد.

حضور مردم در مراکز عرضه دلار در سبزه میدان و هم‌چنین چهار راه استانبول و میدان فردوسی بیش‌تر از روزهای قبل بود که ظاهرا دلیل آن فیلتر شدن یکی از سایت‌های اطلاع‌رسانی قیمت ارز بوده که باعث مراجعه حضوری مردم به این مراکز شد.

بسیاری از خریداران دلار که برای اطلاع از قیمت واقعی در محل حضور پیدا کرده بودند، به دلیل اینکه رقم اعلامی 1400 تومان بانک مرکزی را تحقق نیافته می‌دیدند، به خرید دلار اقدام می‌کردند که همین امر از صبح امروز روند افزایشی قیمت دلار را رقم زد.

دلار‌های نو و بر اساس شماره سریال منظم، نشان از تزریقات اخیر بانک مرکزی به بازار داشت اما گویا این عرضه دیرهنگام تاثیری بر اوضاع بازار نداشته و به نوعی جو روانی برخلاف انتظار بانک مرکزی که با اعلام قیمت 1400 تومان قصد کنترل آن را داشت، برعکس عمل کرده و با مشاهده نبود دلار 1400 تومانی، تقاضا برای آن افزایش قیمت هم افزایش یافت.

تقاضا برای دلار به قدری فراوان بود که بسیاری از صرافان و عرضه کنندگان فقط به عرضه 100 هزار دلار به بالا می‌پرداختند و کسانی که قصد خرید رقم‌های کمتر مثلا 10 یا 20 هزار دلار داشتند، به سختی باید آن را تهیه میکردند و همچنین به خرید رقم‌های بالاتری در حدود 1625 تومان می‌پرداختند.

کد خبر 156147

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار