همشهری آنلاین: رییس کمیسیون انرژی علاج بازار آشفته ارز و نوسانات شدید قیمت آن را به دور از تزریق و یا توقف تزریق ارز در بازار خواند و گفت: تنها راهکار ساماندهی بازار ارز تجدید نظر در تعاملات کشور با عرصه بین‌المللی است.

حمیدرضا کاتوزیان گفت:علاج بازار آشفته ارز به هیچ وجه در تزریق و یا توقف تزریق ارز به بازار نیست چرا که تنها کلید اصلاح این موضوع تجدید نظر در مدیریت تنگناهای بین المللی و ارتباطات مفید مالی است.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی دولت هرچقدر ارز در بازار عرضه کند بی‌شک توسط نقدینگی موجود در بازار جذب می‌شود و تنها ولع خرید دلار و یورو درجامعه بیشتر می‌شود .

وی راهکارهای نادرست از قبیل سیاست‌های دستوری و تزریق ارز به بازار را تنها باعث آشفتگی بیش‌تر این عرصه خواند و تاکید کرد: با اشکال دستوری به هیچ وجه نمی توانیم وضعیت نابسامان بازار ارز کشور را بهبود بخشیم کما این که رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بارها در خصوص بازار ارز و وقایع آن اظهار نظرهایی کرده اند و مدتی بعد شاهد اتفاقاتی کاملا در تضاد با این پیش بینی‌ها بوده ایم.

وی افزود: این اظهارنظرها به طور مستقیم نشان می‌دهد که این افراد به ریشه حقیقی این مشکل واقف نیستند و یا تعمدی در باور نکردن ریشه معظلات بازار ارز دارند و برداشتشان نیز از وضعیت این بازار مطابق با واقعیت نیست چرا که تنها راهکار ساماندهی این شرایط تجدید نظر در تعاملات کشور با عرصه بین‌المللی است.

کد خبر 155782

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار