همشهری آنلاین: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروی‌های مسلح گفت: قانون جدید خدمت سربازی از دهم دی‌ اجرایی می‌شود.

سربازی

 به گزارش فارس؛ سردار کمالی در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح تعویض کارت‌های قدیمی پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند اظهار داشت: قانون جدید خدمت وظیفه عمومی از هم اکنون شروع شده اما در برخی از موارد خود نیازمند اجازه فرمانده معظم کل قواست.

 جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروی‌های مسلح  ادامه داد: در صورت تایید نهایی گزارش نهایی این قانون برای مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 وی در پایان گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته این قانون از دهم دی‌ سال جاری اجرایی می‌شود.

مهر نیر گزارشی در همین زمینه منتشر کرد. بر اساس این گزارش، سردار احمد رضا رادان عصر دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح طرح تعویض کارت‌های پایان خدمت در مورد قانون جدید وظیفه عمومی گفت: قانون جدید به نیروهای مسلح ابلاغ شده و برای اجرا آماده است. در قانون جدید امتیازاتی برای مشمولان در نظر گرفته شده که محوری‌ترین آن تعویض سال به ماه است. بر این اساس زمان مشمولیت فرد از این پس بر اساس ماه تولد محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته افرادی که مرتکب غیبت می شدند تا سه ماه اضافه خدمت دریافت می‌کردند اما بر اساس قانون این اضافه خدمت در قانون جدید از سه ماه تا 6 ماه است و حتی مشمول به مراجع قضایی معرفی می‌شود اما با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح همزمان با اجرای قانون جدید تا 6 ماه کسانی که دارای غیبت هستند اگر خود را معرفی کنند غیبت آنها بخشیده می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از انهدام 86 باند جعل کارت پایان خدمت و معافیت خبر داد و افزود: تعداد زیادی از افراد از این باندها کارت پایان خدمت و معافیت جعلی گرفته بودند که با شناسایی آنها، کارت‌های آنها باطل شد.

کد خبر 155055

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار