شنبه ۵ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به افت مجدد دمای هوای پایتخت در روز یکشنبه گفت: بر این اساس تا روز چهارشنبه دمای هوای تهران حدود صفر باقی می‌ماند و از این روز موج جدید بارش‌ها در پایتخت آغاز می‌شود.

مهندس محسن جباری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که بارش برف تا ساعاتی دیگر در پایتخت قطع شده اما در روز یکشنبه برای مناطق شمالی استان تهران و ارتفاعات یخبندان پیش‌بینی می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه آسمان تهران در روز یکشنبه نیمه ابری، در شهرهای شمالی افزایش ابر همراه با گاهی وزش باد و روز دوشنبه کمی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و گاهی باد خواهد بود، افزود: از اواخر وقت سه‌شنبه افزایش ابر در آسمان تهران پیش‌بینی شده است که بر این اساس برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با ورود سامانه بارشی، موج جدید بارش‌ها در پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور  نیز اعلام کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی در روز یکشنبه در برخی مناطق مرکز، دامنه‌های البرز، سواحل شمالیِ، شمال شرق و شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود که بتدریج از سمت غرب از میزان ابرناکی کاسته می‌شود.

 همچنین در جزایر جنوبی و سواحل دریای عمان نیز رشد ابر، وزش باد، رگبار پراکنده و رعد و برق در انتظار نمی‌باشد. از بعدازظهر روز یکشنبه و روز دوشنبه تنها در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جو آرام بوده و دمای هوا در نیمه شمالی کشور به طور نسبی افزایش می‌یابد از بعدازظهر روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب به کشور مجددا بارش باران، رعد‌وبرق و وزش باد در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس جنوبی و به تدریج جنوب کشور و همچنین در نوار شمالی آغاز خواهد شد.

کد خبر 152232
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز