سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: اندروئید بازار تلفن‌های هوشمند را قبضه کرده و بنا به تحقیق شرکت بازاریابی گارتنر از هر دو گوشی فروخته شده در جهان، یکی با سیستم عامل موبایلی گوگل کار می‌کند.

android

شبکه خبری او ار اف اتریش گزارش داد، در سه ماهه سوم، سهم اندروئید از بازار 52.5 درصد بود. در مقایسه با فصل قبل، سهم اندروئید از بازار بیش از دو برابر شده است.

more

  سیستم عامل آندروئید / سیستم عامل iOS / سیستم عامل سیمبین / سیستم‌عامل ویندوز موبایل

تقاضا برای این سیستم عامل در چین و روسیه به شدت افزایش یافته، در حالی که در اروپای غربی و آمریکا این روند کند بوده است. یکی از دلایل این امر انتظار کاربران برای دستگاه های جدید همچون آیفون 4S بوده است.

بنا به اعلام گارتنر، سامسونگ با فروش حدود 24 میلیون دستگاه، بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند بوده است. اپل هم حدود 17 میلیون آیفون فروخته است.

بنا به اعلام گارتنر، در مجموع در سه ماهه سوم میلادی در جهان 440.5 میلیون گوشی همراه فروخته شده که رشد 5.6 درصدی نشان می‌دهد.

حدود یک چهارم گوشی‌ها - 26 درصد - را گوشی‌های هوشمند تشکیل می‌دهند که این سهم در اروپای غربی و آمریکا بیشتر هم هست.

در مجموع بازار، نوکیا به خاطر جایگاه قوی خود در کشورهای در حال توسعه، همچنان در بازار پیشروست به طوری که 23.9 درصد از بازار را در اختیار خود دارد. پس از نوکیا، سامسونگ و ال جی و بعد از آنها اپل و ZTE قرار دارند.

کد خبر 151202
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز