همشهری آنلاین: سرهنگ مهماندار گفت: پلیس برنامه‌ای برای ایجاد محدودیت تردد برخی خودروها در جاده‌های کشور را ندارد.

پراید

رئیس پلیس راه‌های کشور در گفتگو با واحد مرکزی خبر تبریز گفت: شایعات در خصوص ایجاد محدودیت برای تردد خودروی پراید صحت ندارد.

سرهنگ مهماندار افزود: اما با این وجود به نظر می‌رسد با توجه به اینکه برخی خودروها از ضریب ایمنی قابل قبولی برخوردار نیستند، در آینده برای تردد برخی آنها محدودیت ایجاد شود.

او گفت: یا پلیس باید تردد برخی خودروها را به دلیل آسیب پذیری محدود کند یا وزارت صنعت و سازمان استاندارد ضریب ایمنی خودروها را به خریداران اعلام کند تا مردم بدانند خودرویی که سوار می‌شوند در چه حد از ایمنی قرار دارد.

رئیس پلیس راه‌های کشور افزود: اطلاع از میزان ایمنی خودروها موجب می‌شود تا کاربران آنها نیز خود کنترلی به رانندگی خود داشته باشند و از بروز برخی حوادث جلوگیری کنند.

افزود: اگر چنین اتفاقی نیفتد پلیس مجبور خواهد بود برای حفظ جان و امنیت مردم برای برخی خودروها در بعضی معابر محدودیت ایجاد کند تا مردم سفری سالم و امن داشته باشند.

او در خصوص امنیت خودروی پراید نیز گفت: این خودرو از لحاظ ایمنی بسیار ضعیف است و به خاطر ضعف بدنه ای آن با کوچکترین حادثه بیشترین خسارت جانی و مالی را متحمل می‌شود.

رئیس پلیس راه‌های کشور پیشنهاد کرد رانندگان خودروی پراید سعی کنند تا در جاده‌ها از این خودرو استفاده نکنند و در صورت لزوم با سرعت مطمئنه و احتیاط کامل حرکت کنند.

کد خبر 149566
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز