همشهری آنلاین: وزیر اموراقتصادی و دارایی، با تقاضای استعفای مدیرعامل بانک ملی ایران، موافقت و عضو هیات مدیره ذیربط را عزل کردد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید شمس الدین حسینی ضمن موافقت خود با درخواست استعفای محمود رضا خاوری، فرزاد احمدی عضو هیأت مدیره این بانک را از سمت خود عزل نمود.

در بخشی از نامه استعفا خاوری به وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: سوء استفاده گروه سرمایه گذاری امیرمنصور آریا ، از ابزارهای تأمین مالی بانکی خشم افکار عمومی را برانگیخت و موجب قضاوت های متفاوتی در مورد عملکرد نظام بانکی کشور شد.

وی آورده است: گرچه ریشه اصلی این سوء استفاده در بانک صادر کننده اعتبارات اسنادی بوده و تردیدی در مسئولیت بانک صادرات نمی باشد، لیکن 'اداره کل امور شعب' بانک ملی ایران هم با تجاوز از حدود اختیارات، بدون توجه به دستورات کتبی این جانب و عضو ذیربط هیات مدیره و نقض تذکرات کتبی مدیریت امور اعتباری و مدیریت امور تظارت و بازرسی، با قبول ریسک فوق العاده عظیمی در تنزیل اعتبارات اسنادی (صرفاً به اتکاء تعهد قطعی بانک صادرات ایران) در شکل گیری این پدیده شوم بی تأثیر نبوده است.

خاوری در ادامه متن استعفای خود آورده است : این جانب از طرف خود و کارکنان شریف و زحمتکش بانک ملی ایران با ابراز تأسف از عملکرد اداره کل امور شعب مناطق آزاد از محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران عذرخواهی کرده و ضمن تأکید بر بقاء مسئولیت بانک صادرات ایران، به احترام افکار عمومی استعفاء خود را تقدیم حضور جنابعالی می کنم.

وی درپایان آورده است :دفاع از شخصیت حقیقی خود را موکول به فرصت مناسب خواهم کرد.

کد خبر 146844
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز