همشهری آنلاین: وزیر اطلاعات اعلام کرد اطلاعات مهمی از همکاران و مرتبطین بی بی سی فارسی در ایران بدست آمده و وزارت اطلاعات ضمن احضار تعداد دیگری از عناصر مرتبط با این شبکه ظاهرا رسانه‌ای، با جدیت در حال پیگیری موضوع است.

به گزارش واحدمرکزی خبر،‌ آقای مصلحی در پاسخ به سوالی در باره علت ورود وزارت اطلاعات به این موضوع افزود: نکته اساسی آن است که سرویس اطلاعاتی انگلیس در پوشش بی بی سی، فاز جدیدی از فعالیت‌های مخرب و ضد ایرانی را شروع کرده بود و ورود وزارت اطلاعات علاوه بر ایجاد سد در برابر فعالیت‌های مخرب انگلیس، به منزله پیشگیری از آلوده شدن افراد بیشتری در دام سرویس اطلاعاتی آن کشور بود.

وزیر اطلاعات افزود بازداشت‌ها را در حداقل انجام دادیم، اما این اقدامات آغاز فعالیت‌های ما در این مسئله است وهر جا لازم باشد با کسی تعارف نداریم و با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

وی درپاسخ به سوالی در باره واکنش‌ها به بازداشت شماری از مرتبطین وهمکاران بی بی سی فارسی گفت: ما کلیه واکنش‌ها را زیر نظر داریم هم در خارج و هم داخل کشور.

آقای مصلحی افزود: برای ما فرقی نمی‌کند کدام فرقه و گروه و جریان در این ماجرا تحریک کننده باشد چون ما کلیه واکنش‌ها را در اقدامات آتی مورد توجه قرار می‌دهیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به واکنش‌های نا شیانه و شتابزدة مسئول بی بی سی فارسی گفت یکی از آنها در یک روز 4 بار مصاحبه انجام دادو با چهره‌ای کاملاً گرفته و عصبی سعی کرد از یک طرف پیام‌هایی را به ما منتقل کند و از طرف دیگر به همکاران بی بی سی در داخل کشور دلداری و خط بدهد.

آقای مصلحی با در خواست بی بی سی از نهادهای حکومتی ودولتی انگلیس وحتی آمریکا خاطر نشان کرد آنها در حالیکه خود را رسانه مستقل می‌خوانند تلاش می‌کنند با حمایت دولت انگلیس وآمریکا وسازمان‌های بین‌المللی جلوی ادامه اقدامات ایران را بگیرند اما نمی‌توانند.

آقای مصلحی افزود واکنش بی بی سی فارسی به بازداشت مرتبطان این شبکه در ایران؛ خیلی سریع و واضح داعیه‌های دروغین مستقل بودن، بی طرف بودن آن و حتی رسانه بودن بی بی سی را افشا و برملا کرد و این نشان می‌دهد که اقدام وزارت اطلاعات چقدر مهم، دقیق و کاری بوده است.

وزیراطلاعات در پاسخ به سوالی در باره اینکه آیا در گذشته ممنوعیت همکاری با بی بی سی اعلام شده بود یا نه تصریح کرد: این ممنوعیت که به علت پاسداری از منافع ملی ایران ایجاد شده است قبلا بارها و بارها، مستقیم و غیرمستقیم اعلام شده بود چون اساسا بی بی سی یک رسانه نیست بلکه تشکیلاتی است که فقط پوشش آن رسانه‌ای است، اما هویت آن بهایی - صهیونیستی و ماموریت های آن سیاسی - اطلاعاتی است .

وزیر اطلاعات با اشاره به اقدام بی بی سی درصحنه گردانی اغتشاشات مقطع فتنه 88 به عنوان یکی از ما موریت‌های عملیاتی بی بی سی گفت: از طرف دیگر بی بی سی فراگیرترین کانون تجمع انواع و اقسام عناصر و گروهک‌های ضدانقلاب است و معاندترین و محارب ترین عناصر گروهک‌ها در آنجا جمع شده اند.از حزب بهائیت که شاکله اصلی بی بی سی را تشکیل می دهد تا سلطنت طلبان، منافقین، عناصر توده ای، پژاک، کومله، دموکرات و عناصر شاخص فتنه، که اخیرا شیطان پرستان نیزبه آنها اضافه شده اند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد به همه عناصری که در فکرومسیرتماس یا هرگونه همکاری با این تشکیلات ضدایرانی و ضدانقلاب اسلامی هستند هشدار می‌دهیم که فریب ظاهر و شعارهای آن را نخورند.

ما این ارتباطات را زیرنظر داریم و در زمان مناسب برخورد مقتضی را بعمل می‌آوریم.

کد خبر 146566

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار