همشهری آنلاین: فیلم‌های بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه امسال در سینما آزادی و خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.

به گزارش‌ فارس،هاشم میرزاخانی دبیر این جشنواره که در اختتامیه جشنواره بیست و هفتم اعلام کرده بود؛فضاهای موجود پاسخگوی نیاز جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین رویداد در عرصه فیلم کوتاه در کشور و منطقه نیست،و در پایان این جشنواره نیز طی پیامی از سختی‌هایی که فیلمسازان جوان و این حوزه در دیدن آثار و کم بودن فضا متحمل شده بودند،ابراز ناخوشنودی کرده بود، به دنبال تلاش و پیگیری وی امکان برگزاری این دوره از جشنواره در مجموعه سینما آزادی فراهم شد.

میرزاخانی در این زمینه گفت: جایگاه فیلم کوتاه در ایران و منطقه ما را بر آن داشت تا گامی بلند در جهت فراهم کردن امکان برگزاری جشنواره‌ای باشکوه و در خور فیلم کوتاه و فیلمسازان فیلم کوتاه برداریم.

این مژده و این هدیه‌ای است از سوی انجمن سینمای جوانان ایران در این دوره از جشنواره به تمامی هنرمندان کشور که امیدواریم موجب رشد کیفیت در ارائه فیلم کوتاه و گامی در جهت شناسایی بیشتر آن به عامه مردم باشد.

آثار بخش مسابقه ملی جشنواره علاوه بر مجموعه سینما آزادی در خانه هنرمندان ایران نیز به نمایش در خواهد آمد و فضاهای کارگاهی فرهنگستان هنر نیز جهت برنامه‌های ویژه این جشنواره در اختیار قرار گرفته است.

مراسم افتتاحیه جشنواره عصر روز دوشنبه 18 مهرماه در سالن آزادی سینما آزادی و مراسم پایانی و اهدای جوایز نیز عصر روز 24 مهرماه یکشنبه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

کد خبر 145589

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار