همشهری آنلاین: چهارمین شماره فصلنامه "هنر فردا" با محوریت مبحث "مجموعه داری هنر و هنر مجموعه داری" و پرونده‌ای درباره عکس های عباس کیارستمی در 224 صفحه به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد.

به گزارش همشهری آنلاین،در این شماره عکس های عباس کیارستمی، از منظرهای فرم و محتوا مورد مطالعه قرار گرفته است.

تحلیل‌های این بخش را دکتر علیرضا سمیع آذر و اریک نخجوانی نوشته اند.

سمیع آذر در یادداشتش درباره مجموعه عکس"درخت ها و کلاغ ها" عباس کیارستمی، او را با سهراب سپهری هم آوا دانسته است و مجموعه مزبور را با سری معروف درخت های نقاشی های سپهری کاملا قابل قیاس ارزیابی کرده است.

چهارمین شماره فصلنامه "هنر فردا"،مجله تحلیلی هنر معاصر در حالی انتشار یافت که در بخش موضوعی مبحث"مجموعه داری هنر و هنر مجموعه داری" با مقالات ارزشمندی از شرون پارکر و ویولت چیوتی رشاد، سید صادق خرازی، شاهین مرالی،سید حسین معینی،ایان رابرتسون،سهیل مالک و دانلد کانسپت به چشم می‌خورد و در همین بخش گفتگوهای ویژه ای با کامران دیبا و سحر صمدیان انجام شده است.

در بخش"معرفی هنرمند" آثار وحید چمانی و امیر معبد مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته و کتاب"پرویز تناولی: تک نگاشت" توسط دکتر حمید سوری نقد شده است.

بخش گزارش، مجموعه‌ای از مطالب تحلیلی و انتقادی از نمایشگاه ها و رویدادهای فصل گذشته ایران، منطقه و جهان را پیش روی خوانندگان قرار می‌دهد:جلوه هایی از نظریه و عمل حسن شریف هنرمند شاخص امارات متحده عربی،دوسالانه دهم شارجه،آرت دوبی 2011 ،مجسمه سازی مدرن بریتانیا و... از جمله مطالب خواندنی این بخش است.

در بخش اقتصاد هنر گزارش هایی از وضعیت مارکت هنر معاصر در سال 2010 انتشار یافته و چونان شماره های پیشین پرویز براتی مقاله سریالی "بازیگران عمده مارکت هنر ایران" را نوشته که این روزنامه نگار این بار فروش آثار فرهاد مشیری را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.

در این شماره درکنار نویسندگانی که نامشان ذکر شد، منتقدان و نویسندگانی چون ادوارد لوسی اسمیت،حمید کشمیر شکن، بهنام کامرانی، زهرا زهتاب، هلیا دارایی، باربد گلشیری،علی اتحاد و ... نظرات و دیدگاه‌های خود را در موضوعات مختلف به رشته تحریر در آورده اند.

"هنر فردا " با هدف اصلی معرفی و حمایت هنر معاصر ایران و منطقه خاورمیانه؛ محملی است برای پژوهش و مکاشفه بصری، پاسخی است به نیاز علمی جامعه هنری در حیطه نقد تخصصی و شناخت عمومی هنر.

این نشریه به دو زبان انگلیسی و فارسی منتشر می شود.

فصلنامه هنر فردا در داخل کشور در گالری ها و کتاب فروشی های معتبر عرضه می شود.

کد خبر 145173

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ارتباطات و فناوری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز