مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۴۴
۰ نفر

گروه شهری: کار ساماندهی پیک‌های موتوری و وانت‌بارها در تهران آغاز شد.

tehran

معاون اجرایی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک با بیان اینکه مدیریت و ساماندهی جابه‌جایی بار و کالا براساس قانون به شهرداری‌ها سپرده شده است و در این باره اقدامات گسترده‌ای در دست اجرا قرار دارد، گفت: ساماندهی حمل بار و کالاهای کوچک توسط موتورسیکلت و وانت‌بارها آغاز شده است و به جدیت و سرعت در حال پیگیری تحقق این مهم هستیم.

وحید نوروزی افزود: در بخش بارهای کوچک و کم‌حجم، طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در قالب پیک‌های حمل بار در دست اجراست؛ به‌گونه‌ای که ساماندهی شرکت‌هایی که به‌طور رسمی برای حمل‌ونقل بار و کالا ثبت‌نام کرده‌اند و مجوز جابه‌جایی کالاهای کوچک را دارند و همچنین ساماندهی اشخاص حقیقی که بدون مجوز رسمی به این کار می‌پردازند، با جدیت دنبال می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم که با تشکیل بانک اطلاعاتی مشترک از مجموع شرکت‌هایی که به‌طور رسمی در این حوزه فعالیت دارند، این امکان را به‌وجود آوریم که شهروندان از طریق اینترنت و تلفن 4 رقمی به سیستم متصل شوند و درخواست جابه‌جایی بار خود را اعلام کنند.

وی تاکید کرد: در این میان به شرکت‌ها و اشخاصی که به‌طور غیررسمی و بدون مجوز نسبت به جابه‌جایی بار و کالا اقدام می‌کنند، نیز فرصتی 3 ماهه داده خواهد شد که بلافاصله پس از ثبت رسمی شرکت، خود را با شرایط مدیریت شهری وفق دهند و بتوانند مجوز فعالیت را از ما دریافت کنند. نوروزی گفت: نباید وضعیت به‌گونه‌ای باشد که هر کس با اجاره یک زیر پله و به کارگیری چند موتورسیکلت جابه‌جایی بار و کالای شهروندان را انجام دهد، بدون آنکه بارنامه و بیمه برای جابه جایی بار داشته باشد.

معاون اجرایی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک اظهار کرد: هدف ما این است که ضمن ارتقای کیفی خدمات‌رسانی و جابه‌جایی کالا و بار، ضریب ایمنی جابه‌جایی کالاها را افزایش دهیم و ناوگان را ساماندهی کنیم. وی افزود: در مورد وانت‌بارها نیز اکنون در شرایط مطلوب و مناسبی قرار نداریم. مشکلاتی مانند فرسوده‌بودن خودروها یا نداشتن امکانات رفاهی مناسب مانند بیمه باعث شده که برای کار کردن در خیابان‌ها سرگردان بچرخند و حتی برای جابه‌جایی بار با قیمت کمتر با یکدیگر رقابت کنند..

کد خبر 142174

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار