همشهری آنلاین : دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رئیس و اعضای این شورا از مقام معظم رهبری به‌دلیل حکم جدید اعضا، و تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در شورای عالی انقلاب فرهنگی و رهنمودهایشان در دیدار صورت گرفته اعضای این شورا با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشکر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی  با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد برگزار شد، افزود: در ادامه جلسه پیوست حکم مقام معظم رهبری قرائت شد و مقرر شد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از اقدامات صورت گرفته درخصوص پیوست حکم قبلی رهبر معظم انقلاب آماده و به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

مخبر دزفولی گفت: همچنین قرار شد در جلسه آینده پس از ارائه گزارش، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز نکات پیشنهادی خود را برای اقدامات مورد نیاز جهت تکمیل کارهای صورت گرفته درخصوص پیوست حکم قبلی ارائه کنند.

تاکید بر لزوم مشارکت بیشتر بخش‌های مختلف با شورای عالی انقلاب فرهنگی

وی اضافه کرد: در این جلسه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم مشارکت بیشتر بخش‌های مختلف با شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کردند.

مخبر دزفولی خاطرنشان کرد: در این زمینه از سوی شورا به دستگاه‌های مرتبط واسپاری صورت خواهد پذیرفت، علی‌الخصوص در موضوع نخبگان این مسئله با فوریت انجام خواهد شد.

تصویب بخش‌های دیگر سند تحول آموزش و پرورش

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از تصویب بخش‌های دیگر سند تحول آموزش و پرورش کشور در جلسه شب گذشته خبر داد.

انتخاب تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه برای عضویت در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی

مخبر دزفولی گفت: در این جلسه تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه برای عضویت در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی معرفی و انتخاب شدند.

تاکید بر افزایش ساعت جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در انتها با اشاره به حجم بالای ماموریت‌های واگذار شده به شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در این خصوص رئیس‌جمهور تاکید داشت که برگزاری جلسات به‌صورت یک‌هفته در میان برای انجام این مهم کافی نبوده و بهتر است جلسات شورا به‌صورت هفتگی برگزار شود و یا اینکه ساعت جلسات افزایش پیدا کند. 

کد خبر 138332

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار