همشهری آنلاین: فرزندان شهید مرتضی نویدی یکتا قصد دارند، همزمان با برپایی نمایشگاه "بوم عشق" که منتخب آثار پدرشان است، یکی از کارهای او را به نفع جانبازی که این روزها در ایستگاه‌های مترو دستفروشی می‌کند، به فروش برسانند.

نمایشگاه نقاشی

به گزارش ایسنا، سهیل نویدی یکتا ـ فرزند این سرهنگ شهید با اعلام این مطلب گفت: دو هفته پیش یکی از بخش‌های خبری سیما، گزارشی از یک جانباز شیمیایی پخش کرد که برای تامین هزینه‌های درمانش مجبور به دست فروشی در ایستگاه‌های مترو شده است.

این اتفاق بهانه‌ای شد تا من و خواهرم همزمان با برپایی نمایشگاه "بوم عشق" تصمیم بگیریم یکی از آثار پدرم را به بالاترین قیمت به حراج بگذاریم و با فروش آن بخشی از هزینه‌های درمان این جانباز شیمیایی را پرداخت کنیم.

او که تیرماه سال 89 نیز در نامه‌ای خطاب به رییس جمهوری درخواست کرده بود آثار پدرش را به عنوان تنها گنجینه‌ خانوادگی‌شان خریداری کنند،توضیح داد: تیرماه سال گذشته این نامه را ارسال کردیم و با وجود دریافت پاسخ این درخواست در تاریخ 16 مرداد ماه سال 89 مبنی بر رسیدگی به درخواست مطرح شده، اما تاکنون هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

در این خصوص تاکنون فقط نامه‌ای از سوی دفتر ریاست جمهوری به مسئول بنیاد شهید ارجاع داده شده است.

دیگر درخواست‌های مشابهی نیز که در سالهای قبل ارائه کرده بودیم تاکنون جوابی در بر نداشته است.در حالیکه آثار هنری پدرم تنها گنجینه‌ای است که در اختیار داریم.

نمایشگاه "بوم عشق" منتخب آثار و بزرگداشت هنرمندانی هم چون محمود جوادی پور، کیخسرو خروش، زنده‌یاد محسن سهیلی خوانساری، زنده یاد مهدی ویشگایی، زنده‌یاد آندره گوا لوویچ و همچنین شهید سرهنگ مرتضی نویدی یکتا(یکی از افسران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) است و بیش از 50 کار موزه‌ای را در بر می‌گیرد.

این نمایشگاه تا 19 خرداد ماه در خانه هنرمندان ایران ادامه خواهد داشت.

 

کد خبر 136223

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار