همشهری آنلاین: معاون حقوق رییس‌جمهور عصر روز یک‌شنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، اظهار کرد: حکمی که اخیرا در مورد بقایی منتشر شده، مربوط به سال گذشته است و جدید نیست.

فاطمه بداغی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد رای دیوان عدالت اداری در ارتباط با «بقایی» معاون رییس‌ جمهور که براساس آن چهار سال از خدمات دولتی منفصل شده است، گفت: این قضیه و حکم مربوط به اکنون نیست و مربوط به سال گذشته است.

وی ادامه داد: در این ارتباط دادنامه‌ای آمد و دفاعیات لازم در مورد آن دادنامه ارایه شد و موضوع قطعی نشده و جای تجدیدنظر در دیوان عدالت اداری دارد و ما نیز تقاضای تجدیدنظر در ارتباط با این حکم در دیوان عدالت اداری داده‌ایم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شورای نگهبان تفسیری ارایه داده مبنی بر اینکه رییس‌جمهور نمی‌تواند سرپرستی وزارت نفت را بر عهده بگیرد، گفت: قوانین تفسیری عطف ماسبق می‌شود و در این مورد نیز دولت تصمیم خود را از قبل اعلام کرده بود و این موضوع فیصله یافته است و رییس‌جمهور سرپرست این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: نظرات تفسیری شورای نگهبان در کنار هم قابل اجراست و شورای نگهبان ذیل اصل 73 قانون اساسی تفسیری داشت که عطف ماسبق می‌شود و در واقع با توجه به این موضوع رییس‌جمهور سرپرست خواهد بود.

بداغی در پایان خاطر نشان کرد: با جمع تفاسیر شورای نگهبان، در این مورد نباید اتفاق جدیدی رخ دهد.

 

کد خبر 135777
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار