جمعه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: برای هفتمین سال متوالی باشگاه انگلیسی منچستریونایتد از سوی مجله فوربز ثروتمند ترین باشگاه فوتبال جهان اعلام شد.

منچستر یونایتد

  به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از مجله ورلد ساکر، دوهفته نامه فوربز (Forbes) که به انتشار فهرست ثروتمند ترین افراد جهان شهرت دارد در فهرست جدید خود از باشگاههای متمول جهان منچستریونایتد انگلستان را با یک میلیاردو صد و سی میلیون پوند ارزش ثروتمند ترین باشگاه جهان اعلام کرده است.

 رئال مادرید اسپانیا با 900 میلیون پوند و آرسنال با 700 میلیون پوند در رده‌های بعدی فهرست فوربز قرار دارند. بایرن مونیخ آلمان و بارسلونای اسپانیای هم فهرست پنج باشگاه ثروتمند جهان را تکمیل می‌کنند.

 بر اساس این فهرست آ ث میلان ثروتمند‌ترین باشگاه ایتالیایی در رده ششم، یوونتوس هشتم و اینترمیلان دهم قرار دارند.

 دو باشگاه لیگ برتری چلسی با 400 میلیون پوند و لیورپول با 332 میلیون پوند به ترتیب رده‌های هفتم و نهم را به خود اختصاص داده‌اند.

more آشنایی با تاریخچه فوتبال

 مجله فوربز باشگاههای جهان را بر اساس میزان فروش بازیکن و سود به دست آمده، ‌قراردادهای پخش تلویزیونی، و بدهی‌های مربوط به ساخت استادیوم های جدید ارزش گذاری کرده است.

 دیوید بکهام هافبک انگلیسی لوس آنجلس گلکسی با درآمد سالانه 40 میلیون پوند کماکان صدرنشین فهرست فوربز از ثروتمند ترین فوتبالیستهای جهان قراردارد.[دیوید بکهام، ثروتمندترین فوتبالیست جهان]

  کریس رونالدو با 23 میلیون پوند و مسی با 19 میلیون پوند در رده های بعدی قرار دارند.

کد خبر 133035
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز