همشهری آنلاین : یارانه غذای دانشجویی برای 28 دانشگاه دولتی در فروردین ماه 90 به گفته رئیس امور دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به صورت نقدی واریز شده است. این درحالیست که اغلب دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه‌های تهران خواستار دریافت یارانه تغذیه دانشجویان به صورت کالا هستند.

صندوق رفاه دانشجویان

محمد خدابخشی در گفتگو با خبرگزاری مهر از تمایل 28 دانشگاه دولتی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دریافت نقدی یارانه غذای دانشجویی برای اسفند ماه 89 و فروردین ماه 90 خبر داد و گفت: دانشگاه‌های علاقمند به دریافت نقدی یارانه غذای دانشجویی بیشتر، دانشگاه‌های شهرستان ها هستند.

مدیر امور دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان از برنج، روغن و گوشت به عنوان اقلامی نام برد که یارانه غذای دانشجویی به آنها تعلق می گیرد و خاطرنشان کرد: اغلب دانشگاه‌ها متقاضی دریافت یارانه غذای دانشجویی به صورت کالا هستند. برای دانشگاه های مستقر در تهران مشکل است که بخواهند یارانه عذای دانشجویی را به صورت نقدی دریافت کنند و خودشان بخواهند برای تهیه اقلام اقدام کنند.

خدابخشی افزود: روز به روز قیمت کالاها در حال افزایش است. قیمت گوشت برزیلی درجه یک که در غذای دانشجویی مصرف می شود یک دفعه خیلی تغییر کرده است. گوشت برزیلی درجه یک را قبل از عید شش هزار و 500 تومان خریداری می کردیم؛ در حالی‌که قیمت آن پس از عید به کیلویی 7 هزار تومان افزایش یافته است.

وی از آغاز توزیع اقلام یارانه ای تغذیه دانشجویان بعد از تعطیلات نوروزی خبر داد و با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای تهیه برنج مشکلی ندارند،گفت: بیشتر، مشکل دانشگاه‌ها در تهیه گوشت است.

کد خبر 131931

برچسب‌ها