همشهری آنلاین: جامعه روحانیت مبارز شیراز در نامه‌ای به رئیس جمهور، لغو جشنواره ملی مردمی نوروز در شیراز و تخت جمشید را خواستار شد.

هفت سین

 به گزارش ایسنا، در نامه جامعه روحانیت مبارز شیراز با تبریک فرارسیدن سال نو خطاب به محمود احمدی‌نژاد آمده است: جامعه روحانیت شیراز به نمایندگی از مردم شریف و قدرشناس شیراز و استان فارس از مواضع صریح آن‌جناب در قبال مسایل اخیر کشور و جهان اسلام به ویژه در به چالش کشیدن آمریکا و رژیم صهیونیستی و اتخاذ تدابیر مؤثر در قبال مسایل مرتبط با بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان منطقه و همچنین اجرای به­موقع و موفق طرح تحول اقتصادی و هدفمندی یارانه‌ها تشکر و قدردانی می‌کند.

 جامعه روحانیت مبارز شیراز در نامه خود با اشاره به جایگاه شهر شیراز در تاریخ و کلام رهبر معظم انقلاب تاکید کرده است: همان‌گونه که مستحضرید دارالعلم شیراز پس از سفر تاریخی مقام معظم رهبری در اردیبهشت 87 به استان فارس توسط معظم‌له مزین به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) گردید. معظم‌له فرموده‌اند که: «... یکی از چیزهای بسیار مهمی که در شیراز باید مورد توجه قرار بگیرد، حرکت و محوریت قرار دادن این حرم‌های مطهری است که کمتر شهری از شهرهای کشور یک چنین امتیاز و برجستگی دارد... جا دارد در تبلیغات عمومی، در صدا و سیما و در ابتکارات گوناگونی که در زمینه‌های خدماتی، اقتصادی و غیره انجام می‌گیرد این جنبه که روح و معنای عالی ولایتمداری مردم فارس را نشان می‌دهد برجسته شود».

 در این نامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مصراً بر بهره‌مندی مسئولان از تمام امکانات در جهت توسعه حرمین شریف تأکید داشته و خواسته‌اند که تمام امور جاری این کلان‌شهر با محوریت حرم سوم پیش برود، افزوده شده است: معظم‌له در نوروز 1378 در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا علیه‌السلام فرموده‌اند: «... در باب عید نوروز عرض کنم که حالا یک نفر هم پیدا می‌شود که از سر ندانم‌کاری و اشتباه به جای مرقد امام رضا علیه‌السلام و مرقد امام بزرگوار و مرقد حضرت معصومه (س)، مراسم غیرمعنوی تخت‌جمشید را زنده می‌کند... اما ما نباید دلها و ذهن‌ها و جان‌های مردم را متوجه به نقطه‌ای کنیم که در آن خبری از معنویت نیست. در همان ساختمان‌ها و در تخت‌جمشید که امروز بعد از یکی دو هزار سال ویران است، زمانی به مناسبت همین روز نوروز خدا می‌داند که چقدر بی‌گناه، در مقابل تخت طاغوت‌های زمان به قتل می‌رسیدند و چقدر دلها ناکام می‌ماند. این افتخاری ندارد...»

 این تشکل سیاسی در نامه خود با اشاره به مفاد مندرج در ماده 12 از فصل اول قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی که دولت را موطف می‌کند به منظور تعمیق ارزش‌ها، باورها و فرهنگ مبتنی بر هویت اسلامی و ترویج سیره و سنت اهل‌بیت علیهم‌السلام و استفاده بهینه از ظرفیت معنوی اماکن زیارتی به ویژه در شهرهای مقدس مشهد، قم و شیراز نسبت به انجام امور تا پایان برنامه اقدام می‌کند،‌ آورده است: اکنون با توجه به مطالب فوق‌الذکر و با عنایت به این که در اردیبهشت‌ماه سال 1390 مقرر شده کنگره بزرگ سرداران و 14600 شهید سرافراز فارس در شیراز برگزار شود متأسفانه از سوی بعضی از مسئولان اجرایی استان بدون توجه به این جایگاه معنوی و ارزشمند تصمیم به برگزاری جشنواره ملی مردمی نوروز به صورت گسترده در شیراز و تخت‌جمشید با حضور گروه‌های موسیقی از 30 استان و 200 موسیقیدان از سراسر کشور و حتی خارج از کشور را دارند و تاکنون هم تذکرات دلسوزانه علما و متدینین مثمرثمر واقع نشده است و این امر باعث نگرانی روحانیت متعهد، خانواده‌های معزز شهدا و مؤمنین و دلسردی نیروهای حزب‌الله و پیروان اسلام ناب محمدی (ص) شده است.

این تشکل با بیان اینکه قدر مسلم برگزاری جشنی با این حجم گسترده تبلیغاتی و رسانه‌ای و با این وسعت، با توجه به خاطره تلخی که مرم ولایتمدار شیراز از جشن‌های فرهنگ و هنر طاغوت دارند به مصلحت نظام الهی جمهوری اسلامی ایران نبوده و به نوعی عقب‌گرد فرهنگی از فرهنگ اصیل اسلامی است، از رییس جمهور خواسته‌اند همان‌گونه که تاکنون با تصمیمات ارزشی خود زمینه‌های بروز و ظهور هرگونه کجروی از اصول اساسی اسلام را ممانعت کرده و در مسیر حاکمیت ارزش‌های دینی گام برداشته‌اید، دستورات لازم را در اجرایی شدن خواسته به حق مؤمنین و لغو مراسم فوق صادر فرمایید.

 این نامه به امضاء حضرات آیات و حجج اسلام، اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، سید علی‌اصغر دستغیب عضو خبرگان رهبری، محمدرضا حدائق، عبدالکریم حقیقت، حسن پاکدل، سید عبدالله زبرجد، یحیی فلسفی، سید محمد انجوی، سید محی‌الدین طاهری، سید ابوافاضل رضوی اردکانی، علی‌اکبر کلانتری، محمدعلی فاضل، علی محمودی، عبدالرسول بینازاده، محمدهادی رحیمی‌صادق، سید مجتبی امامی، محمدصادق یوسفعلی، محمدحسین علیشاهی، سید ولی‌الله محمودی‌نژاد، محمد شریفانی، عبدالرضا نعمت‌اللهی، محمدحسن کاویانی، محمود یارمحمودی، سیدعباس سعادت، محمدرضا رحمانی، فاضل پاکدل، عبداللطیف انصاری، سید احمد علوی‌نژاد، محمد رضایی، محمدحسن رضایی، محسن مکارم و محمد برکت رسیده است.

کد خبر 130808
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز