همشهری‌آنلاین: یک شرکت تولیدکننده سخت افزارهای باغبانی آپارتمانی آسان و بدون خاک دستگاهی را عرضه کرده است که ظاهری شبیه به پنگوئن دارد و می تواند بدون نیاز به خاک هر نوع گیاه آپارتمانی را پرورش دهد.

به گزارش مهر، پرورش گیاهان آپارتمانی بسیار زیبا و مفید است اما نگهداری از آنها نیازمند صرف وقت و مراقبت بالایی است. به طوریکه تغییر فاکتورهای محیطی مثل نور، دما، رطوبت و کیفیت خاک می‌تواند موجب مرگ این گیاهان شود.

اکنون شرکت بین‌المللی AeroGarden تولید کننده دستگاه‌های گلکاری و باغبانی آسان و بدون خاک محصول جدیدی را عرضه کرده است که به صورت خودکار نور، دما و رطوبت گیاه را تنظیم می‌کند.

این دستگاه که AeroGarden 3 - Penguin نام دارد سخت افزاری در ابعاد یک ماشین قهوه جوش برقی است که ظاهری شبیه به پنگوئن دارد.

AeroGarden 3 - Penguin

این پنگوئن باغبان می تواند در بالکن، حیاط خانه و داخل آپارتمان گذاشته شود و بدون سختی گیاهان زیبایی را پرورش دهد.

این پنگوئن از دو قسمت بالایی و پایینی تشکیل شده است. قسمت پایینی دارای یک سطح منفذدار است که پیاز گل‌ها و گیاهان در درون این منافذ قرار می‌گیرد و این دستگاه می‌تواند بدون نیاز به گلدان و یا باغچه به روش ایرو پونیک (رشد گیاه در هوا) این پیازها را پرورش دهد.

در حالی که کاربر این دستگاه باید مواد غذایی شامل کودها و آب را مستقیما بر روی ریشه‌ها بریزد پنگوئن باغبان دارای یک سیستم نور ال. ای. دی است که شرایط دما و نور ایده آل گیاه را تامین می کند.

براساس گزارش 7 گجت، این دستگاه کاملا خودکار است و می‌تواند زمان آب دادن به گیاه و یا قرار دادن پیازهای جدید را به کاربر یادآوری کند. این دستگاه مستقیما بر روی سایت این شرکت به قیمت 70 دلار عرضه می‌شود.

کد خبر 127464

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار