گروه حوادث: جردن براون، نوجوان پنسیلوانیایی که در 11‌سالگی، نامادری خود را به ضرب گلوله از پای درآورده بود، به حبس ابد بدون امکان عفو محکوم شد.

نوجوان آمریکایی

این نوجوان، کوچک‌ترین قاتل دنیاست که تا‌کنون به حبس ابد بدون امکان بخشش محکوم شده است. به گزارش کرایم سایدر، هفته گذشته، این نوجوان آمریکایی که اکنون 13‌سال سن دارد، در مقابل قضات دادگاه عالی پنسیلوانیا قرار گرفت تا حکم نهایی برای این پرونده جنجالی صادر شود.

این نوجوان جنایتکار، متهم است که در فوریه 2009، با شلیک به نامادری 26 ساله باردار خود (کنزی ماری هوک)، وی و جنین را به قتل رسانده است. بعد از ارتکاب این جنایت او در نهایت خونسردی با پلیس تماس گرفته و این جنایت را گزارش کرده بود. او ساعاتی بعد از این جنایت درحالی‌که تنها 11 سال داشت دستگیر شد و اگر چه به‌دلیل سن او، پرونده باید به دادگاه اطفال فرستاده می‌شد و بازجویی از وی توسط قضات آن دادگاه انجام می‌شد اما به‌خاطر نوع جنایت، دادگاه با استناد به اینکه او در زمان شلیک، متوجه جنایتی که مرتکب می‌شده بوده است، او را به‌عنوان یک بزرگسال و در دادگاه جنایی مورد بازجویی قرار داد.

با گذشت نزدیک به 2 سال از زمان جنایت، هفته گذشته 3 قاضی دادگاه عالی پنسیلوانیا به محاکمه نوجوان جنایتکار پرداختند و در این جلسه وکیل جردن با این ادعا که متهم نمی‌دانسته چه جنایتی را مرتکب می‌شود گفت که پرونده باید در دادگاه اطفال بررسی می‌شد اما قضات با توجه به اینکه نوجوان تبهکار در تمامی مراحل بازجویی ادعا کرده بود که می‌دانسته چه جنایتی را مرتکب می‌شده و اصلا از قتل این زن و کودکش ناراحت نیست، وی را به‌عنوان یک بزرگسال محاکمه کرده و او را به حبس ابد بدون عفو محکوم کردند.

مادر مقتول در جلسه محاکمه گفت: او یک شیطان است، او دخترم را به قتل رساند و نه‌تنها هرگز تقاضای بخشش نکرده بلکه درتمام مراحل گفته از کاری که کرده است احساس رضایت می‌کند. اکنون 2 کودک دخترم، مادرشان و برادری که منتظرش بودند را از دست داده‌اند، بنابراین دادگاه نباید اجازه بدهد که او با آرامش در خیابان‌های پنسیلوانیا قدم بزند.

به گزارش گاردین، آمریکا تنها کشوری است که در آن مجازات حبس ابد بدون امکان عفو و بخشش برای اطفال وجود دارد. وکیل جردن می‌گوید: این یعنی اینکه کودکان آمریکایی که مرتکب جنایت می‌شوند وحشی‌تر از بقیه کودکانی هستند که در بقیه دنیا جنایتی را رقم می‌زنند، یا اینکه آمریکا قوانین بسیار وحشیانه‌تر و سختگیرانه‌تری را برای متهمان درنظر می‌گیرد. 

کد خبر 127428

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی