همشهری آنلاین: 43 ناشر فعال در عرصه تولید و نشر کتاب‌های نفیس و نسخ خطی، تعداد 540 عنوان کتاب را به نخستین جشنواره کتاب نفیس و نسخ خطی ارائه کردند

کتابخانه ملی

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره کتاب نفیس و نسخ خطی، محمود اسماعیلی دبیر این جشنواره پس از بیان این مطلب ضمن اشاره به استقبال خوب ناشران از شکل‏گیری این جشنواره برای نخستین بار در کشور اظهار داشت: از مجموع 540 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، تعداد 105 عنوان در حوزه کتاب‏های مذهبی، 115 عنوان در حوزه ایرانشناسی، 300 عنوان در زمینه شعر و کتاب‌های هنری و نهایتاً 20 عنوان نیز مرتبط با کتاب‌های چاپ شده از روی نسخه خطی (facsimile) هستند.

اسماعیلی در ادامه به داوری آثار در 4 حوزه محتوا، گرافیک، چاپ و صحافی توسط کارشناسان و چهره‌های مطرح کشور در این زمینه‏ها اشاره کرد و گفت: آثار رسیده به جشنواره در دو مرحله اولیه و نهایی توسط 17 داور بررسی خواهد شد.

وی همچنین به برپایی نمایشگاهی از تمامی 540 عنوان اثر رسیده به جشنواره اشاره کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این جشنواره بتواند گامی مثبت در معرفی توانمندی‌های ناشران کتاب نفیس کشور، شناسایی هنرمندان این عرصه، بستر سازی برای توسعه تولید کتاب نفیس و... باشد.

نخستین جشنواره کتاب نفیس و نسخ خطی ایران از 23 تا 27 بهمن در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

کد خبر 126492
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز