همشهری آنلاین: طلافروشان تا 15 دی ماه جاری مهلت دارند تا اظهارنامه‌های مالیاتی خود را ارائه کنند.

 محمد کشتی آرا، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، به ایسنا گفـت: کلیه واحدهای صنف طلافروش برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خود باید در سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی ثبت نام و از طریق الکترونیکی اظهارنامه‌های خود را ارائه کنند.

 وی افزود: هفته گذشته در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که به منظور بررسی موضوع مالیات بر ارزش افزوده طلافروشان تشکیل شده بود همان موضوعاتی که قبلا در سازمان امور مالیاتی و مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح و تایید شد، مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد تا فروشندگان صنف طلا و جواهر در سراسر کشور از اول مهر ماه قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا کنند.

 کشتی‌آرای درباره موافقت طلافروشان با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: پس از آنکه این مساله در مجلس به تایید رسید و اخبار آن نیز منتشر شد، طلافروشان آمادگی خود را برای اجرای قانون اعلام کردند و وزیر اقتصاد نیز از ارائه اولین گروه اظهارنامه‌های مالیاتی طلافروشان خبر داد.

 رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خاطرنشان کرد: در اطلاعیه‌هایی که منتشر کردیم از صنف طلافروشان خواسته‌ایم که اجرای از قانون تمکین کنند و مالیات خود را بپردازند.

 وی گفت: طلافروشان می‌توانند برای پرداخت مالیاتشان به دارایی مراجعه کنند و یا در سایت دارایی ثبت نام کرده و از طریق الکترونیکی اظهارنامه‌های خود را به ثبت برسانند ولی نهایتا تا 15 دی ماه مهلت دارند که اظهارنامه‌های مالیاتی خود را بدهند.

کد خبر 124296

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار