همشهری آنلاین : وزیر آموزش و پرورش از تعطیلی مدارس ابتدایی روستاها، در روزهای پنجشنبه خبرداد.

school

به گزارش واحد مرکزی خبر ،حمید رضا حاجی بابایی گفت : این تعطیلی شامل دانش اموزان راهنمایی و دبیرستان که در کلاس های چند پایه مجتمع های اموزشی روستایی تحصیل می کنند نیز می‌شود.

وی اضافه کرد: معلمان مدارس ابتدایی روستایی پنجشنبه‌ها، در مجتمع های اموزشی، در کلاس‌های ضمن خدمت شرکت می‌کنند.

وزیر آموزش و پروش، از واریز 2 میلیون تومان سرانه به حساب مجتمع های آموزشی روستایی خبرداد و گفت : بسته های آموزشی برای 8 هزار مجتمع آموزشی روستایی اماده شده است و در پی آماده سازی بسته های پرورشی برای این مجتمع ها هستیم .

وی درباره تعطیلی مدارس شهر تهران به دلیل آلودگی هوا گفت : ادامه این تعطیلات در روند درسی دانش آموزان مشکل ایجاد خواهد کرد.

حاج بابایی اضافه کرد: تدبیری اندیشیده است تا عقب افتادگی درسی دانش آموزان در فرصتی مناسب در طول سال تحصیلی و یا در پایان سال جبران شود.

وزیرآموزش و پرورش درباره بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته ، گفت : دلیل تاخیر درصدورکارت بیمه طلایی بازنشستگان، افزایش حق السهم بیمه از طرف بیمه ایران بود.

وی افزود: براساس هماهنگی های انجام شده با بیمه مرکزی این مشکل به زودی حل می شود و بازنشستگان فرهنگی نیز صاحب کارت بیمه طلایی می‌شوند.

حاجی بابایی، دلیل تاخیر در توزیع شیر مدارس شهر تهران را اشکال در مناقصه انجام شده با کارخانه های شیر عنوان کرد و افزود: مناقصه ها را بازبینی کرده‌ایم و پس از رفع مشکلات ، توزیع شیر در مدارش شهر تهران آغاز خواهد شد.

وی زمان دقیقی برای آغاز توزیع شیر در مدارس شهر تهران اعلام نکرد و گفت: به زودی توزیع شیر آغاز خواهد شد.

 

کد خبر 122063

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار