همشهری آنلاین : وزیر آموزش‌و‌پرورش با اشاره به اینکه حذف قطعی کنکور سراسری تا سال 93، گفت: قانون حذف کنکور مستلزم تلاش تمامی مراجع آموزشی کشور است و در این میان وزارت آموزش و پرورش بیشترین آمادگی را برای حذف کنکور و اجرای قانون دارد

حاجی بابایی

 حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به اینکه در کنکور سراسری امسال میزان تاثیر نمرات دانش‌آموزان در کنکور 25 درصد است گفت: در حال حاضر با همکاری سازمان سنجش هر ساله در میزان و نسبت تاثیر نمرات در کنکور سراسری افزایش داریم که این امر باعث حذف تدریجی کنکور سراسری می‌شود.

وی افزود: حذف مقطع پیش‌دانشگاهی و اضافه شدن سال چهارم دبیرستان که در طرح اصلاح ساختار آموزشی پیش‌بینی شده است مقدمه مناسب و صحیحی برای حذف تدریجی کنکور است و همه اینها طی سالهای آینده اجرا می‌شود تا دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها دغدغه‌ای به نام کنکور نداشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به واگذاری آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم اظهار داشت: مجلس طی قانونی آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای را از آموزش و پرورش به وزارت علوم موافقت کرد که این امر باعث کوچک‌سازی بدنه آموزش و پرورش و واگذاری آموزش‌های عالی به مرجع اصلی خود در کشور شد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش وزارتخانه‌ای برای تربیت دانش‌آموزان است نه دانش‌جویان بر همین اساس ما معتقدیم که باید تمامی ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های خود را صرف تربیت دانش‌آموزان کنیم که البته این امر باعث رشد و شکوفایی هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت کشور می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با واگذاری این آموزشکده‌ها به وزارت علوم دیگر شاهد بروز مشکلاتی برای این دانشجویان نباشیم.

کد خبر 121993

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار