مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۶
۰ نفر

گروه شهری: مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری چهارمین دوره مسابقه معماری و طراحی شهری با موضوع انتخاب مسجد زیبای محله خبر داد.

mosque

عبادالله رمضانی گفت: مسابقه انتخاب زیباترین مسجد شهر تهران از نظر معماری اسلامی - ایرانی در 3رده مهندسان، دانشجویان و شهروندان برگزار می‌شود. وی اظهار داشت: این مسابقه با هدف ایجاد حساسیت در افکار عمومی نسبت به فضاهای پیرامون و نمادهای مذهبی برگزار می‌شود. مدارک مورد نیاز برای شرکت در این مسابقه، ارائه تصاویر مسجد مورد نظر به ازای هر مورد حداقل 3 تصویر و توصیف ویژگی‌های مسجد است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: این تصاویر توسط منتخبی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران و مدیران شهری داوری شده و به 66 نفر از نفرات برگزیده مناطق 22گانه شهر تهران، 66سکه بهار آزادی و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

به گفته رمضانی، بخش دیگری از این دوره مسابقات معماری و طراحی شهری ویژه دانشجویان است. وی معیارهای ارزیابی آثار دانشجویی را انطباق با شاخص‌های معماری اسلامی - ایرانی، قابلیت اجرای طرح و توجه به ویژگی‌های محله و محیط پیرامون آن عنوان کرد.

وی گفت: مدارک مورد نیاز برای شرکت در این مسابقه توصیف وضعیت موجود محله، تحلیل مکان مورد نظر جهت استقرار مسجد، ارائه طرح پیشنهادی و نمایش سه بعدی آن از محیط پیرامون است که توسط هیات داوران بررسی شده و به نفر اول 5 سکه بهار آزادی، نفر دوم 3 سکه، نفر سوم 2 سکه و به نفر چهارم یک سکه بهار آزادی همراه با لوح‌های سپاس اهدا خواهد شد.

کد خبر 118534

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی