دوشنبه ۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: جانورشناسان در حال بررسی رفتار یک قوی پرخاشگر ساکن ولز انگلیس هستند که تاکنون 15 قوی دیگر را به قتل رسانده و از سوی رسانه های این کشور لقب "هانیبال" را گرفته است.

هانیبال قوی قاتل

به گزارش مهر به نقل از روزنامه تلگراف، "هانیبال" عنوان "آدمخوار" معروف فیلم "سکوت بره‌ها" است.

اکنون رسانه‌های انگلیس این نام را بر روی یک "قوی پرخاشگر" گذاشته‌اند که تاکنون 15 همنوع خود را کشته است.

 این قو برای دفاع از قلمرو خود در یک دریاچه کوچک نزدیک به قلعه "پمبروک" در ولز انگلیس همنوعان خود را می‌کشد.

هانیبال قوی قاتل

 روش کشتن هانیبال به این گونه است که این قاتل زنجیره‌ای نزدیک قوهای دیگر می‌شود و با نوک خود به آنها ضربه می‌زند و آنها را با بالهای خود نگه داشته و سرشان را زیر آب می‌کند تا خفه شوند.

هانیبال قوی قاتل

 پس از آنکه هانیبال قوها را کشت جفت خود را برای دیدن اجساد قربانیان خود به محل جنایت می‌برد.

 ماریا ایوانس از سازمان محافظت از حیوانات انگلیس با تاکید بر رفتار عجیب هانیبال اظهار داشت: "من هرگز یک پرنده تا این حد خشن را ندیده بودم. اولین حمله این قو در ماه فوریه اتفاق افتاد. در آن زمان، هانیبال سر رئیس گروه رقیب را تا زمانی که خفه شود زیر آب نگه داشت. رفتار این قو از نظر علمی دقیقا مشابه رفتار یک قاتل زنجیره‌ای است."

 این کارشناس افزود: "هنوز علل این پرخاشگری شدید مشخص نیست اما شاید آلودگی آب مسئول این رفتار غیرعادی این قو باشد. در حقیقت آب این دریاچه بسیار شور و آلوده است."

 براساس گزارش تلگراف، خانواده های ساکن این منطقه از اثرات منفی رفتار این قوی قاتل زنجیره‌ای بر روی روحیه فرزندان خود به شدت واهمه دارند و به همین علت هانیبال برای انجام آزمایشاتی برای کشف علل این پرخاشگری از دریاچه دور می‌شود.

کد خبر 117054
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز