دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مردم بروکسل پایتخت بلژیک یک روز بدون خودرو را در اقدامی برای کمک به حفظ محیط زیست پاک و سلامت خود تجربه کردند.

NO CARS DAY IN BRUSSELS

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هر ساله برخی شهرهای اروپایی به ممنوعیت تردد خودروها در مدت یک روز روی می آورند و این بار مردم بروکسل یک روز بدون خودرو را پشت سر گذاشتند.

در طول این روز تنها اجازه استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا استفاده از دوچرخه داده می شود.

 تردد آسان در شهری خالی از خودرو و بدون ترس از رانندگان خودروهایی که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام نمی گذارند. این روز فرصتی برای کاهش میزان آلاینده های هواست که اکثر کشورهای اروپایی از آن رنج می برند .

ابتکاری که با استقبال اکثر شهروندان در بروکسل روبرو شده است تا جایی که برخی از آنها خواهان اجرای این ابتکار در بیش از یک روز در طول سال شده اند.

یک شهروند بلژیکی روز بدون خودرو را سبب روی آوردن مردم به استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی و مناسب برای محیط زیست و سلامت مردم می داند.

شهروندان بلژیکی در بروکسل در این روز یعنی روز بدون خودرو می توانند از وسایل نقلیه عمومی مختلف به طور رایگان استفاده کنند که فرصتی برای اندیشیدن درباره نقش چنین وسایلی در زندگی اقتصادی شهرهای اروپایی به شمار می رود.

میلیونها شهروند اروپایی در طول سال از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند و استفاده نکردن از این وسایل در برخی شهرهای بزرگ به نام فلج شدن کامل حمل و نقل عمومی است.

کد خبر 116499
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز