گروه حوادث: پلیس در تعقیب یک قاتل فراری است که بعد از آزادی از زندان، بدون برجا گذاشتن ردی از خودش ناپدید شده است.

حوادث قتل

این مرد به‌صورت غیابی در دادگاه محاکمه شده و حکم قصاص او نیز از سوی قضات دیوان‌عالی کشور مورد تایید قرار گرفته است.
بعدازظهر 12 بهمن 83، پیکر خون‌آلود مرد جوانی که هدف ضربات چاقو قرار گرفته بود به بیمارستان امیرالمومنین تهران انتقال یافت اما تلاش پزشکان برای نجات این جوان بی‌نتیجه ماند و او روی تخت بیمارستان جان سپرد.

با گزارش ماجرا به کلانتری 152 خانی‌آباد، تحقیقات پلیسی آغاز شد و ماموران در همان بررسی‌های اولیه دریافتند قربانی که محسن نام داشته در جریان درگیری با مرد جوانی در جنوب تهران مجروح شده و بعد از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

با این اطلاعات، شناسایی و دستگیری عامل جنایت که مهدی نام داشت در دستور کار کارآگاهان تهران قرار گرفت تا اینکه وی در یک عملیات ضربتی شناسایی و دستگیر شد.

مهدی در بازجویی‌های اولیه به درگیری منجر به قتل اعتراف کرد و مدعی شد: من و محسن از مدت‌ها قبل با هم اختلاف داشتیم و روز حادثه نیز بر سر همان اختلافات با هم درگیر شدیم. در جریان این درگیری من برای دفاع از خودم با چاقو ضربه‌ای به او زدم اما ناگهان محسن روی زمین افتاد و شروع به لرزیدن کرد. با دیدن این صحنه، حسابی وحشت کردم و برای همین پا به فرار گذاشتم.

با این اعتراف، پرونده با صدور کیفرخواست برای برگزاری جلسه محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان ارسال شد و مهدی به اتهام قتل عمدی محاکمه شد اما قضات دادگاه قتل را شبه عمد تشخیص دادند و او از اتهام قتل عمدی تبرئه و به پرداخت دیه کامل محکوم شد. به این ترتیب وی با قرار وثیقه آزاد شد اما با ارسال پرونده به دادگاه تجدید نظر، قضات دادگاه با توجه به نواقصی که در پرونده وجود داشت، حکم را نقض کردند و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

جلسه محاکمه دوباره مهدی در حالی برگزار شد که وی بعد از آزادی از زندان پا به فرار گذاشته و متواری شده بود. با این حال وی به‌صورت غیابی محاکمه و به قصاص محکوم شد. با تایید حکم قصاص مرد جوان از سوی شعبه 11 دیوان‌عالی کشور، پرونده برای اجرای حکم قصاص به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد اما به خاطر فراری بودن جوان محکوم به مرگ، هنوز حکم وی به اجرا در نیامده است.

جابری، دادیار اجرای احکام دادسرای جنایی تهران، با اعلام این خبر گفت: از آنجا که هنوز ردی از جوان محکوم به دست نیامده، مجوز چاپ عکس بدون پوشش چهره او در روزنامه‌ها صادر شده و از کسانی که از مخفیگاه وی خبر دارند می‌خواهیم اطلاعات خود را در اختیار پلیس 110 یا شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران قرار دهند.

کد خبر 115844

برچسب‌ها