سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۲
۰ نفر

همشهری‌ آنلاین: حمید استیلی سرمربی سابق استیل آذین گفت: علی کریمی انسانی بسیار با صداقت و مسلمان است او کسی است که تعدادی یتیم را سرپرستی می‌کند و اگر با او روراست نباشند، انتقاداتش را صریح مطرح می‌کند

فوتبال

حمید استیلی درگفت‌وگو با ایسنا درخصوص اخراج علی کریمی از استیل آذین و مسائل پیش آمده پس از آن و اینکه آیا اصلا این اتفاقات برای فوتبال ما درست یا خیر، به ایسنا گفت: من یک سال با علی در استیل آذین کار کردم. او یک بازیکن بسیار باصداقت است که اگر با او روراست باشید، او نیز با شما روراست است اما اگر خلاف این باشد، او انتقادات خود را مطرح می‌کند و در این میان از هیچ کسی نیز ابایی ندارد.

 استیلی ادامه داد: علی کریمی سال گذشته بهترین بازیکن لیگ برتر بود و ما هم خیلی با او راحت بودیم و رابطه بسیار خوب و صمیمانه‌ای با یکدیگر داشتیم. در رابطه با مساله روزه‌خواری علی کریمی هم باید بگویم که من فکر می‌کنم 95 درصد بازیکنان ما روزه نمی‌گیرند. حتی سال گذشته که من در استیل آذین بودم به دلیل شرایط سختی که در لیگ حاکم بود و فشردگی‌ای که در آن زمان در بازی‌های لیگ وجود داشت، بیشتر بازیکنان استیل آذین نمی‌توانستند روزه بگیرند و من فکر می‌کنم که حداکثر یک یا دو بازیکن در آن زمان در تیم ما روزه‌ می‌گرفتند.

  حمید استیلی افزود: به نظر من این یک موضوع کاملا طبیعی است که فوتبالیست‌ها به دلیل شرایط سختی که دارند نمی‌توانند روزه‌ بگیرند اما من باید بگویم که این برخوردی که با علی کریمی انجام شد، اصلا درست نبود چرا که او یک بازیکن کاملا باصداقت و به معنای واقعی یک مسلمان است.

 استیلی با بیان اینکه فردی که از بچه‌های یتیم سرپرستی می‌کند مطمئنا نمی‌تواند انسان بدی باشد، گفت:‌ علی کریمی بازیکنی است که از لحاظ انسانی به معنای واقعی خوب و کامل است و شاید کسی هم نداند که او چند بچه یتیم را سرپرستی می‌کند و این درست نیست که به دلایل واهی کریمی را که بسیار هم برای فوتبال کشور زحمت کشیده است، محروم کرده و از این طریق با آبروی او نیز بازی کنیم.

 سرمربی شاهین بوشهر اضافه کرد: علی یک بازیکن رک و صریح است که حرف‌های خود را صادقانه و بدون ترس از هیچ کسی به زبان می‌آورد چرا که او از لحاظ فوتبالی آن قدر قوی هست که به دیگران محتاج نباشد و سخنان خود را در عین صداقت مطرح کند. من باز هم می‌گویم که وقتی فردی این گونه به بچه‌های یتیم کمک می‌کند نمی‌تواند انسان بدی باشد.

 بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس گفت: هر کسی باید جوابگوی کارهای خودش باشد. باید توجه کنیم که این بازیکنان از شعور بالایی برخوردارند. علی کریمی نیز مانند دیگر بازیکنان ایرانی که در خارج از کشور حضور داشته‌اند، روزه‌های خود را می‌گرفته‌اند و این گونه نیست که حالا ما بخواهیم این بازیکن را به دلیل روزه‌خواری محکوم کنیم.

 حمید استیلی تاکید کرد:‌ من هیچ بازیکنی را مثل علی کریمی ندیدم که این قدر باصداقت باشد و انتقادهای خود را به طور صریح بگوید. به علاوه اینکه کریمی وقتی انتقاد می‌کند، همیشه در رابطه با حق دیگران و نه حق خودش انتقاد می‌کند که این واقعا نشان از بزرگی او دارد. شاید کریمی از تیم ملی هم کنار گذاشته شده باشد، اما او آن قدر بزرگ است که برای ثابت کردن خود به کسی احتیاج ندارد. 

کد خبر 114137
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز