چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۸

همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای: جنگلی آرام و مرموز در سکوت صدای باد، پیچ و تابی غریب به خود گرفته است.

من همیشه کمی ترس از جنگل، به ویژه آنهایی که تاریک هستند، دارم. اما این جنگل، ترس، وحشت، حیرت همه را باهم در طبیعت خودش جا داده است.

 جنگلی که در نزدیکی پارک ملی کورونین اسپیت در کالینگراد روسیه قرار دارد به دلیل پیچ و خم های نامتعارف تنه درختانش به جنگل رقصان معروف شده است.

هنوز علت رشد ناموزون یا به عبارتی موزون این درختان در پرده ابهام است. اگر از نزدیک به این درختان نگاه کنید، از پیچ و خم های عجیب در طول تنه‌های بلند و قطور حیرت خواهید کرد.

اولین چیزی که در این جتگل به نظر می‌رسد، فوق العاده بودن آن است. یه چیزی شبیه کار هنری که هنرمندان برای شکل دهی به تنه درختان انجام می دهند.

اینجا مانند کارگاه هنرمندی است که سالها برای شکل دهی به این تنه‌ها زحمت کشیده باشد. شما چی فکر می کنید،آیا صبوری، قدرت و خلاقیت انسان برای چنین کاری کافیه؟!!

این جنگل موضوع تحقیق و مطالعات علمی بسیاری از زیست شناسان قرار گرفته است. ولی هیچ نشان یا دلیلی برای چنین پدیده و رفتارهایی در این منطقه خاص پیدا نکرده اند.

البته نظریات مختلفی در باره این پدیده ارائه شده که هیچ کدام اثبات نشده است.

یکی از این نظریه‌هامی گوید؛ اشکال عجیب و غریب تنه این درختان می تواند توسط بادهای قوی شکل گرفته باشد! کمی بعید به نظر می‌رسد!

 

آیا این انحنا‌ها یا پیچش‌های غیر معمول برای شما عجیب و حیرت آور نیست.

شاید به دلیل همین ناشناختگی و ابهام است که این جنگل می‌تواند به رقص بسیار جذاب و مرموز خود ادامه دهد.

planetoddity.com

کد خبر 110661

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار