چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: کاوش‌گران با استفاده از تصاویر سه بعدی به دست آمده از اتاقک‌های غارهای زیرزمینی ناتینگهام، موفق به شناسایی سلول رابین هود، قهرمان ظلم‌ستیز و تاریخی انگلستان شدند.

‌ این غارها که علاوه بر سلول بودن کاربردهای دیگری همچون سکونتگاه،‌ سرداب،‌ دباغ‌خانه و زندان را نیز داشتند و در زیر کاخ باستانی ناتینگهام قرار گرفته‌اند در طول جنگ جهانی دوم به عنوان مخفیگاه و پناهگاه مردم مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

بر اساس اسناد تاریخی، از آنجایی که ناتینگهام در طول قرون پانزدهم و شانزدهم میلادی به یکی از مراکز اصلی تولید چرم در تمام انگلستان شهرت یافته و کفش، دستکش‌،‌ افسار و سلاح‌های چرمی تولید می‌کرده، از این غار نیز به عنوان دباغ‌خانه سلطنتی استفاده می‌شده است.

به گزارش فارس، برخی از مورخین سال ایجاد این غار را 1449 میلادی می‌دانند که به عنوان زندان مجرمین مورد استفاده قرار می‌گرفت و مدتی نیز رابین هود در یکی از سلول‌های آن موسوم به فراموش‌خانه‌ محبوس بود.

کاخ ناتینگهام که این زندان در زیر آن قرار دارد، در سال 1069 یا 1194 به فرمان ریجارد شیردل ساخته شد، سپس در قرن هفدهم به کاخی دوک‌نشین تغییر یافت و در اواخر قرن هجدهم نیز به موزه‌ای تبدیل و تا امروز نیز این موقعیت را حفظ کرده است.

کد خبر 109296

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فرهنگ عمومی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز