210 نماینده مجلس شورای اسلامی از پیام رهبر معظم انقلاب به کنفرانس خلع سلاح اتمی تشکر و قدردانی کردند

به گزارش خبرنگار مهر، در بخشی از این نامه آمده است: پیام جامع حضرتعالی برای شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح تهران از ضرورت نیاز بشر به تکنولوژی هسته‌ای تا استفاده غیرصلح‌آمیز آن توسط ایالات متحده آمریکا و آسیب شناسی موافقت‌نامه ان‌پی‌تی و عدم‌دستیابی اهداف آن، از جمله عدم‌اشاعه، خلع‌سلاح و حرام اعلام کردن استفاده از سلاح‌های اتمی، شیمیایی و میکروبی و دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی می‌تواند نقشه راه جهانی برای دستیابی به صلح پایدار مبتنی بر عدالت باشد.

نمایندگان در ادامه نامه خود افزودند: فاجعه تاریخی استفاده از بمب اتمی در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکای جنایتکار به‌رغم گذشت بیش‌از 6 دهه از کاربرد آن قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد.

متأسفانه امروز همین کشور متجاوز با استفاده از انواع سلاح‌ها و با به‌کارگیری زر و زور به‌دنبال محدود کردن حقوق هسته‌ای صلح آمیز کشورهای دیگر است و همزمان دنیا شاهد افزایش بمب‌های هسته‌ای نسل جدید توسط آمریکا و برخی قدرت‌های بزرگ دیگر است.

در پایان نامه هم آمده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن سپاس و قدردانی مجدد از آن رهبر فرزانه به خاطر پیام جامع‌الاطراف حضرتعالی به کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح تهران از همه مسئولان برگزار‌کننده این کنفرانس مهم و تاثیرگذار به‌ویژه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قدردانی می‌کنیم.

کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح هسته‌ای اوایل هفته جاری ‌با پیام مقام معظم رهبری در تهران آغاز به کار کرد.

کد خبر 105707

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار