دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۴:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: آیا می‌خواهید بدون ورزش یا رفتن به زیر تیغ جراحی از چربی‌های موضعی خود خلاص شوید؟

 انجام دهندگان شیوه "حل کردن چربی" یا "لیپودیسلاو" (Lipodissolve) ادعا می‌کنند بدون خطرات عمل لیپوساکشن می‌توانند لاغری موضعی ایجاد کنند.

 به گزارش یواس نیوز اکنون سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که تصمیم گرفته است اقداماتی برای آگاه کردن مصرف‌کنندگان در مورد خطرات احتمالی و منافع موردتردید این روش انجیام دهد.

این سازمان در نامه‌هایی به کلینیک‌های زیبایی که این روش را به کار می‌برند، در مورد تبلیغات دروغین یا گمراه‌‌کننده در مورد بی‌خطر و موثر بودن این روش تزریق علیرغم عدم وجود تحقیقات علمی هشدا داده است.

در روش لیپودیسلاو، مقادیر کمی لسیتین و نمک صفراوی به طور مستقیم به داخل نواحی چاق‌شده در لگن، کمر، ران‌ها و باسن تزریق می‌شود و تصور بر این است که این کار باعث ذوب چربی‌ها می‌شود.

استفاده از این روش در دوسه سال اخیر در آمریکا شایع شده بود و بسیاری از پزشکان از متخصصان اطفال تا متخصصان پوست مشغول یادگیری آن برای راه‌‌اندازی کلینیک‌های حل کردن چربی بوده‌اند.

اما بعد نتایج واقعی نشان داد که ادعاهایی مانند: "بین 2 تا 5 سانتی‌متر از لایه چربی بدن را بدون جراحی تهاجمی از دست بدهید" درست نیست و بسیاری از افراد استفاده از این روش را کنار گذاشتند.

 اکنون این اعلامیه سازمان غذا و داروی آمریکا میخ آخر را بر تابوت این روش کوبیده است.

کد خبر 105413

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز