دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۴:۴۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: یک مجله متخصص در اخبار فناوری اطلاعات در مقال‌های 10 دلیل را ذکر کرده است که بر مبنای آنها کاربران ویندوز7 نیازی به عرضه نسخه سرویس پک 1 این سیستم عامل جدید نمی‌بینند

به گزارش مهر، مجله eWeek در گزارش خود نوشته است: در گذشته بسیاری از کاربران در انتظار رسیدن سرویس پک‌های ویندوز می‌ماندند. برای مثال زمانی که مایکروسافت نسخه سرویس پک 2 ویندوز ایکس. پی را در دسترس قرار داد بهبود عملکردهای این سیستم عامل رضایت کاربران را تامین کرد.

این درحالی است که در مورد ویندوز 7 داستان به گونه دیگری رقم خورده است. در حقیقت برخلاف مورد ویندوز ایکس. پی و ویندوز ویستا، کاربرانی که از ویندوز جدید استفاده می‌کنند علاقه‌ای به رسیدن سرویس پک 1 این سیستم عامل ندارند.

این مجله فناوری در ادامه گزارش خود به ذکر 10 دلیل برای اینکه چرا کاربران در این انتظار به سر نمی‌برند پرداخته است. [ارزیابی تازه درباره ویندوز ۷]

1- به روز سازی‌ها کم خواهد بود
 
به گفته مایکروسافت، سرویس پک 1 ویندوز 7 از تعداد بسیار کمی به روزسازی برخوردار است. این خبر خوبی برای کاربران ویندوز 7 است. در حقیقت در نسخه‌های گذشته ویندوز، غول نرم افزاری دنیا به دلیل کشف مشکلات اساسی مجبور بود در سرویس پک‌های خود به روزسازی‌های اساسی عرضه کند تا مشکلات را حل کرده و عملکرد را بهبود بخشد. همین مسئله موجب می‌شد که کاربران در انتظار دریافت اولین سرویس پک روزشماری کنند. این درحالی است که مایکروسافت در وبلاگ خود نوشته است که "سرویس پک 1 ویندوز 7 از حداقل تعداد به روزسازیها برخوردار است.

2- ویندوز 7 کاملا امن است

به طور معمول بسیاری از کاربران در انتظار رسیدن سرویس پک می مانند چرا که از امنیت پایه نسخه‌های اولیه ویندوزها رنج می‌برند. این درحالی است که اولین نسخه ویندوز 7 کاملا امن است. درحقیقت پس از بی آبرویی ویندوز ویستا در ایمنی پایین، مایکروسافت برای جبران اشتباه گذشته خود میزان ایمنی ویندوز 7 را حتی در نسخه اولیه بسیار ارتقا داد. بی شک امنیت سرویس پک 1 این سیستم عامل جدید بهبود خواهد یافت، باوجود این نسخه کنونی نیز کاملا امن است.

3- فرمان Mode  ویندوز ایکس. پی

یک مشخصه کلیدی در نسخه های تواناتر ویندوز 7، فرمان Mode ویندوز ایکس. پی است. اگر کاربران نگران این مسئله هستند که ویندوز 7 از ایمنی بالایی برخوردار نیست و معتقدند که ویندوز ایکس. پی از تمام ویندوزهای دیگر امن تر است آنها می‌توانند مطمئن باشند که Mode ویندوز 7 همان Mode ویندوز ایکس. پی است.

در حقیقت Windows XP Mode بهترین خصیصه‌ای است که تاکنون مایکروسافت در سیستم عامل‌های خود افزوده است. در اینجا نیز بی شک، در سرویس یک 1 این عملکرد بهبود خواهد یافت اما کاربران می‌توانند اطمینان داشته باشند که ویندوز 7 کنونی از این نظر کامل است.  [ویندوز XP بازنشسته می‌شود]

4- ویندوز 7، ویندوز ویستا نیست

مایکروسافت بارها تاکید کرده است که ویندوز 7 هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر بازاریابی هیچ شباهتی به به ویستا ندارد. زمانی که ویندوز ویستا وارد بازار شد کاربران ویندوز متوجه شدند که با سیستم عاملی روبرو شده اند که از مشکلات وحشتناکی رنج می‌برد. هرچند ویندوز 7 به معنای واقعی کلمه یک سیستم عامل مطلوب نیست اما کاربرانی که از هر دو سیستم عامل استفاده کرده‌اند به راحتی توانستند امنیت و قابلیت پردازش اطلاعات در ویندوز 7 را درک کنند. بنابراین ترسی که در اثر استفاده از ویندوز ویستا در آنها به وجود آمده بود از بین رفت و بدون اینکه در انتظار سرویس پک باشند به نسخه کنونی اعتماد کردند.

5- مایکروسافت هوشمندانه عمل کرد

مایکروسافت در زمان تولید ویندوز 7 بسیار هوشمندانه عمل کرد. این شرکت برای تولید و عرضه این سیستم عامل زمان بیشتری نسبت به آنچه که در گذشته برای ویندوزها صرف می کرد خرج کرد. بنابراین ویندوز 7 نسبت به نسخه های پیشین این نرم افزار مطمئن‌تر و تواناتر است. در حقیقت ویندوز7 راهی برخلاف جهت اشتباهات گذشته مایکروسافت است.

6- ویندوز 7 برای استفاده شرکتی آماده شده است

در گذشته شرکت‌هایی که از ویندوزها استفاده می‌کردند پس از عرضه ویندوز جدید تا زمان عرضه اولین سرویس پک باید همچنان از ویندوزهای قدیمی خود استفاده می‌کردند. چرا که نسخه اولیه قابلیت مصارف شرکتی را نداشت. این درحالی است که ویندوز 7 از این نظر متفاوت است به طوری که این سیستم عامل در اولین نسخه برای استفاده شرکتی نیز آماده شده است.

7- چشم به راه بودن با ویستا فکر خوبی نیست

ویندوز ویستا همچنان یک کابوس وحشتناک برای کاربران است. این سیستم عامل از طراحی ساختاری ناهنجار، مشکلات امنیتی و عدم سازگارپذیری با کاربران شرکتی رنج می‌برد. بنابراین از نظر کاربران این فکر که تا آمدن سرویس پک 1 ویندوز 7 همچنان از ویندوز ویستا استفاده کنند اصلا ایده خوبی نیست و اگر کاربران تا رسیدن سرویس پک 1 ویندوز 7، ویندوز ویستا را انتخاب کنند این یک اشتباه بزرگ خواهد بود.

8- نگهداری ویندوز ایکس. پی فعلی برای طولانی مدت فکر خوبی نیست

بی‌تردید ویندوز ایکس. پی قابل اطمینان ترین سیستم عاملی است که تاکنون کاربران مایکروسافت تجربه کرده اند و هنوز بسیاری از شرکت‌ها و کاربران خانگی از این نرم افزار استفاده می‌کنند. اما رایانه‌های سازگار با ویندوز ایکس. پی به سوی پیر شدن پیش می‌روند و به دلیل موفقیت ایکس. پی، هکرهای بدذات به یافتن حفره‌های امنیتی در این سیستم عامل کهنه کار ادامه می‌دهند و هر روز راه‌های بیشتری را برای نفوذ به رایانه‌های با سیستم عامل ایکس. پی پیدا می‌کنند. بنابراین ادامه استفاده از ویندوز ایکس. پی نیز فکر خوبی نیست.

9- توزیع ویندوز 7 اقتصادی است

از دیدگاه کاملا اقتصادی، دل بستن به ویندوزهای قدیمی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. مایکروسافت در همکاری با فروشندگان برای تسریع در فرایند فروش ویندوز 7 امکانات ویژه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و با عرضه تخفیف‌های مناسب امکان استفاده طیف وسیعتری از کاربران را از ویندوز جدید فراهم می‌کند و همزمان کاربرانی که رایانه‌های جدیدی می‌خرند چاره‌ای جز استفاده از ویندوز 7 را ندارد. بنابراین تمام راهها به استفاده گسترده تر از ویندوز 7 منتهی می‌شود. این درحالی است که افرادی که همچنان مایل به استفاده از ویندوز ایکس. پی هستند مجبورند با قیمت بیشتر و بدون استفاده از تخفیف‌های ویژه، ویندوز قدیمی را خریداری کنند. بنابراین تهیه یک نسخه از ویندوز 7 اقتصادی‌تر از ویندوز ایکس. پی است.

10- گذشته گذشته است

اگر مایکروسافت تا پیش از عرضه ویندوز 7 و با تولید سیستم عامل‌های پر مسئله نسبت به کاربران خود اجحاف می کرده است اکنون به نظر می رسد که به طور جدی در تلاش است تا سیستم عاملی را تولید کند که مردم می خواهند. بنابراین باید گذشته ای را که دیگر گذشته است فراموش کرد و به آینده ویندوزها خوش بین بود.

7 نکته که باید درباره ویندوز 7 بدانید

کد خبر 104866

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز