گروه دانش: دولت فرانسه پس از گزارش سازمان فدرال امنیت فناوری اطلاعات آلمان مبنی بر ایمن نبودن اینترنت اکسپلورر قصد دارد تدابیری را بر ضد‌این مرورگر مایکروسافت اتخاذکند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز کارشناسان پاسخ و حل حملات انفورماتیکی دولت فرانسه به شهروندان این کشور توصیه کرد که تا روشن‌نشدن وضعیت حفره جدید در سیستم امنیتی مرورگر اینترنت اکسپلورر از مرورگرهای دیگر استفاده کنند.

در روزهای اخیر اظهاراتی از سوی نهادهای امنیتی کشورها بر ضد‌مرورگر مایکروسافت ارائه شد؛ به‌طوری که سازمان فدرال امنیت فناوری اطلاعات در گزارشی نشان داد که یک حفره در سیستم امنیتی اینترنت اکسپلورر به‌وجود آمده است که حملات و نصب برنامه‌های مخرب را در رایانه‌هایی که با سیستم عامل ویندوز عمل می‌کنند از طریق یک کد دستکاری شده در یک سایت ویژه امکان پذیر می‌کند.

همچنین شرکت امنیت انفورماتیکی مک آفی نیز اعلام کرد که حملات سایبری که هفته گذشته روی سایت گوگل چین انجام شد از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت اتفاق افتاده است.اکنون نوبت به این سازمان فرانسوی است که خبر از خطرناک بودن نسخه‌های 6، 7 و 8 این مرورگر می‌دهد.

معرفی این حفره به‌عنوان یک مشکل امنیتی خطرناک از سوی این سازمان‌ها در شرایطی انجام می‌شود که مایکروسافت تنها تایید کرد که یک حفره ضعیف در این مرورگر ایجاد شده که حملات اخیر به گوگل را برانگیخته است.

براساس گزارش وب نیوز، غول نرم افزاری دنیا اظهار داشت که برای جلوگیری از فعال شدن این حفره‌ها کاربران به راحتی می‌توانند در زمان جست‌وجوی آنلاین گزینه‌های محافظت از مرورگر را در درجه بالا قرار دهند. این درحالی است که هم مقامات آلمانی و هم فرانسوی به‌شدت در مقابل مایکروسافت قرار گرفته‌اند و از شهروندان خود می‌خواهند که از مرورگرهای دیگر استفاده کنند.

واکنش مایکروسافت

در همین حال مایکروسافت اعلام کرده است حفره امنیتی اینترنت اکسپلورر خود را که گفته می‌شود از طریق آن سایت گوگل در چین مورد حمله قرار گرفته رفع کرده است. این شرکت در این رابطه به کاربران خود توصیه کرده است هر چه زودتر اینترنت اکسپلوررهای خود را به روز رسانی کنند تا امنیت نرم‌افزارهایشان بهبود یابد.

معمولا مایکروسافت پچ‌های امنیتی خود را به‌صورت ماهانه عرضه می‌کند اما در این مورد این شرکت مجبور شد بسیار زودتر از حد معمول اقدام کند. مایکروسافت می‌گوید این پچ امنیتی را در پاسخ به حملاتی که به گوگل انجام شده است عرضه کرده و گفته است درصورتی که کاربران آن را روی سیستم‌های خود نصب کنند، از تمامی خطرات شناخته شده در امان خواهند ماند.

مایکروسافت در گزارشی که در این زمینه داده اعتراف کرده است که در مورد این حفره امنیتی اطلاعاتی از ماه سپتامبر گذشته در دست داشته است و قرار بوده طبق برنامه پچ امنیتی آن را در ماه فوریه عرضه کند.

کد خبر 100003

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی