تیتر سه زیرسرویس

 • ضرورت اصلاح درختان گردوی استان آذربایجان‌ شرقی

  ضرورت اصلاح درختان گردوی استان آذربایجان‌ شرقی

  علی خدایی-  تبریز – خبرنگار: گردو یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی آذربایجان‌ شرقی و یکی از سودآورترین محصولات است. تولید این محصول در یکی - دو سال گذشته با توجه به آفات گوناگون و کهن‌سال بودن درختان گردوی استان با چالش مواجه شده، به نحوی که در حال حاضر بازدهی باغ‌های گردو به‌شدت پایین آمده و کیفیت گردو تنزل کرده است.

 • استقبال از اجراهای خیابانی در تبریز

  استقبال از اجراهای خیابانی در تبریز

  سید مرتضی احمدپور -  تبریز – خبرنگار: برای شنیدن اجرای زنده موسیقی در تبریز، آن هم به صورت خودجوش و بدون نیاز به خرید بلیت و رزرو جا کار چندان دشواری پیش‌رو ندارید. کافی است بعد از غروب خورشید به چند محل در این شهر سر بزنید تا اجراهای زنده خیابانی را بشنوید؛ اجراهایی که حالتان را خوب می‌کند و آن‌قدر دلچسبند که ساعت‌ها شما را میخکوب کنند.

 • گره مالیاتی بر کفش تبریز

  گره مالیاتی بر کفش تبریز

  سید مرتضی احمدپور-  تبریز - خبرنگار: کفش تبریز با تمام ناملایماتی که طی سال‌های اخیر تاکنون با آنها دست به گریبان بوده، توانسته است خود را به عنوان یکی از نمادهای اصلی صنعت و هنر این خطه حفظ کند.

 • تبریز، میزبان مسابقات قهرمانی تکواندو  پس از ۲۵ سال

  تبریز، میزبان مسابقات قهرمانی تکواندو  پس از ۲۵ سال

  چهل‌ویکمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان و بزرگسالان تکواندوکار در گروه مردان و بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو در گروه زنان، مرداد امسال در تبریز برگزار می‌شود.

 • مصائب دستفروشی در شب در تبریز

  مصائب دستفروشی در شب در تبریز

  سیدمرتضی احمدپور-  تبریز – خبرنگار: چند روز قبل بود که شهرداری تبریز در پی افزایش تعداد دستفروشان در محدوده بازار تبریز طرحی را ارائه کرد که طی آن دستفروشان از ساعت ۸ تا ۱۲ شب می‌توانستند در محدوده بازار و خیابان جمهوری اسلامی به فعالیت بپردازند.

 • مشکلات اداری سر راه تولیدکنندگان مراغه‌ای

  مشکلات اداری سر راه تولیدکنندگان مراغه‌ای

  اشرف شفیعی- تبریز – خبرنگار: در یکی دو سال اخیر و به دنبال رونق کشاورزی و دام‌پروری روند مهاجرت معکوس به روستاهای آذربایجان شرقی آغاز شده و در برخی شهرها از جمله مراغه این مهاجرت بیشتر است.

 • بالاشهری‌ها و بازاریان؛ مشترکان پرمصرف برق

  بالاشهری‌ها و بازاریان؛ مشترکان پرمصرف برق

  سید مرتضی احمدپور-  تبریز - خبرنگار: تب و تاب گرمای هوای در اولین ماه تابستان در آذربایجان شرقی همچون دیگر نقاط کشورمان در حال افزایش است و همین موضوع استفاده از وسایل خنک‌کننده چون کولر را بالا برده است.

 • کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در کاشت چغندر

  کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در کاشت چغندر

  اشرف شفیعی-  تبریز – خبرنگار: تولید محصولات کشاورزی با حداقل مصرف آب، دغدغه‌ای فراگیر میان کشاورزان و مسئولان جهاد کشاورزی است.

 • تولید آسفالت‌های باکیفیت در تبریز

  تولید آسفالت‌های باکیفیت در تبریز

  مرتضی خدایی -  تبریز - خبرنگار: تبریزی‌ها طی سال‌های گذشته همواره با دغدغه آسفالت‌های بی‌کیفیت در معابر شهر روبه‌رو بوده‌اند اما مدتی است که تولید این محصول در خود استان صورت می‌گیرد و کارخانه‌های تولید آسفالت در تبریز تولیداتشان را با کیفیت بهتری روانه بازار می‌کنند.

 • تهدید سیل برای آذربایجان شرقی

  تهدید سیل برای آذربایجان شرقی

  ابوالفضل مجنونی هریس-  دانشیار گروه مهندسی آب دانشگاه تبریز: خشکسالی‌ از گذشته گریبانگیر ایران و ایرانی بوده است. برخی مطالعات در دانشگاه تبریز نشان می‌دهد که در آذربایجان شرقی در ۶۰ سال اخیر ۱۸ رویداد خشکسالی با مجموع تداوم ۳۰۸ ماه.