تیتر سه زیرسرویس

 • روستاهایی که خالی از سکنه می‌شوند

  روستاهایی که خالی از سکنه می‌شوند

  سیدمرتضی احمدپور-  تبریز - خبرنگار: آذربایجان شرقی در دهه‌های قبل استانی روستانشین بوده به طوری که جمعیت روستایی از جمعیت شهری آن همواره بیشتر بوده است.

 • بازار کار آذربایجان شرقی بدون نیروی ماهر

  بازار کار آذربایجان شرقی بدون نیروی ماهر

  سیدمرتضی احمدپور -  تبریز – خبرنگار: نگاهی به آگهی‌های کاریابی در آذربایجان شرقی واقعیتی جالب توجه را نشان می‌دهد که از سوی صاحبان صنایع و مدیران کار استان هم تأیید می‌شود.

 • خروج ترافیک از مرکز تبریز

  خروج ترافیک از مرکز تبریز

  مدیرعامل سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از کاهش ۳۵ درصدی حجم ترافیک در هسته مرکزی شهر با اجرای طرح زوج و فرد خودروها خبر داد. به گزارش همشهری، «اصغر آدی‌بیگ» گفت: مزیت اصلی اجرای طرح زوج و فرد کاهش حجم خودرو در محدوده مرکزی شهر و افزایش تقاضای استفاده از حمل ‌و ‌نقل عمومی در این محدوده است.

 • گام بلند تبریز به سوی شهر دوستدار کودک

  گام بلند تبریز به سوی شهر دوستدار کودک

  سیدمرتضی احمدپور -‌ تبریز - خبرنگار: برنامه‌های مدیریتی در شهرداری تبریز و شورای شهر از ۵ سال قبل به سمت ایجاد شهر دوستدار کودک حرکت کرده است. در نخستین و عملیاتی‌ترین برنامه، طرح شهردار مدرسه با انتخاب ۲۰ شهردار در مدارس تبریز اجرا شد.

 • پیشنهادهای جدید برای گندم‌کاران آذربایجان شرقی

  پیشنهادهای جدید برای گندم‌کاران آذربایجان شرقی

  استقبال نکردن گندم‌کاران آذربایجان شرقی از طرح خرید تضمینی موجب شد مسئولان با ارائه پیشنهادهای تازه کشاورزان را به فروش محصولات ترغیب کنند.

 • سلامت تبریز در معرض تهدید  پسماندهای عفونی

  سلامت تبریز در معرض تهدید  پسماندهای عفونی

  سیدمرتضی احمدپور-  تبریز – خبرنگار: تبریز به عنوان قطب درمانی شمال‌غرب کشور مراجعانی از شهرهای مختلف حتی کشورهای همجوار دارد، هر چند این موضوع مرکز استان را با مسائل حاشیه‌ای مختلفی هم درگیر کرده است.

 • جشنواره نوآوری و فناوری «ربع رشیدی» تبریز در ایستگاه هفتم 

  جشنواره نوآوری و فناوری «ربع رشیدی» تبریز در ایستگاه هفتم 

  مریم فخیمی- تبریز – خبرنگار: هفتمین دوره نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (۲۰۱۹Rinotex) در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه که از ۱۳ تا ۱۷ آبان ۹۸ برپا خواهد شد، پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان متولی زون تخصصی نوآوری و فناوری‌های فضایی انتخاب شد.

 • قفل ترافیک بر جاده تبریز - آذرشهر

  قفل ترافیک بر جاده تبریز - آذرشهر

  سیدمرتضی احمدپور -  تبریز - خبرنگار: تصادف‌های مرگبار و خونین در مسیر تبریز به آذرشهر تنها بخشی از مشکلات روزمره‌ای است که رانندگان و شهروندان ترددکننده در این مسیر را درگیر کرده است.

 • کاهش صادرات فرش دستباف آذربایجان‌شرقی

  کاهش صادرات فرش دستباف آذربایجان‌شرقی

  سیدمرتضی احمدپور -  تبریز – خبرنگار: فرش یکی از مهم‌ترین صنایع غیرنفتی است که در آذربایجان شرقی جایگاه خاصی دارد و نزدیک به نیم میلیون نفر در این حرفه در استان مشغول به کار هستند.

 • پای سگ‌های ولگرد به مرکز شهر باز شد 

  پای سگ‌های ولگرد به مرکز شهر باز شد 

  سیدمرتضی احمدپور- تبریز –خبرنگار: پدیده سگ‌های ولگرد که گاه به شهروندان هم آسیب می‌زنند، معضلی چند ساله در شهر تبریز به مانند دیگر شهرهای کشور است.