نخست وزیر عراق که برای بازدید به مقر الحشد الشعبی در بغداد رفته بود، یونیفرم حشد شعبی را بر تن کرد و در سخنانی بر حمایت قوی از هیئت الحشد الشعبی عراق تاکید کرد. این نخستین بار است که نخست وزیر عراق با یونیفرم الحشد الشعبی ظاهر می شود و نخست وزیران قبلی یعنی حیدر العبادی و عادل عبدالمهدی این کار را نکرده بودند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، اخبار العراق گزارش داد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که برای بازدید به مقر الحشد الشعبی در بغداد رفته بود، یونیفرم الحشد الشعبی را بر تن کرد و در سخنانی بر حمایت قوی از الحشد الشعبی تاکید کرد.

 تصاویری که از بازید وی از مقر الحشد الشعبی در بغداد منتشر شده است، مصطفی الکاظمی را در حال پوشیدن یونیفرم الحشد الشعبی عراق، نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، این اولین باری است که نخست وزیر عراق با یونیفرم الحشد الشعبی ظاهر می شود و نخست وزیران قبلی یعنی حیدر العبادی و عادل عبدالمهدی این کار را نکرده بودند.

الکاظمی در جریان بازدید از مقر الحشد الشعبی عراق گفت: ما در آستانه حمله نهایی برای ریشه کنی داعشی که دنبال تجدید سازمان بازماندگانش است، قرار داریم. رزمندگان الحشد الشعبی در راس این حمله در کنار ارتش و دیگر نیروهای مسلح هستند. قانون شماره ۴۰ حشد شعبی صادره در سال ۲۰۱۶ چارچوب قانونی است که حامی شماست و ما از آن دفاع می کنیم. این حشد، حشد وطن است که جانفشانی های آن و شهدایش در یاد و خاطره عراقی ها جاودان خواهند ماند.

وی افزود: برخی اصوات گوشخراش به دنبال ایجاد شکاف میان حشد و دولت است و این تشکیک باید متوقف شود. الحشد الشعبی بر اساس فتوای آیت الله سیستانی مرجعیت دینی عراق تاسیس شده و هر گونه بی حرمتی و نادیده گرفتن شهدای آن از سوی هر طرفی که باشد کاملا مردود است.

نخست وزیر عراق بر حمایت از الحشد الشعبی در چارچوب قانونی و رسمی تاکید کرد و قول دیدارهای آینده را داد تا از نیازهای آنها اطلاع یابد و عملیات نظامی علیه تروریستهای داعش را هماهنگ کند.

گفتنی است که رسانه های عراقی ساعتی قبل از بازدید مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از مقر الحشد الشعبی در بغداد و دیدار وی با فالح الفیاض رئیس الحشد الشعبی خبر داده بودند.

شایان ذکر است که چندی قبل، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در واکنش به شهادت گروهی از رزمندگان الحشد الشعبی در مقابله با تروریست‌های داعش طی صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: با نهایت غم و اندوه و البته افتخار، خبر شهادت قهرمانان الحشد الشعبی را که در راه دفاع از وطن و مبارزه با تروریست‌های داعش جان خود را فدا کردند دریافت کردیم. ما شهادت این قهرمانان را به ملت عراق و خانواده‌های شهدا تسلیت گفته و قول می‌دهیم که گروه‌های تروریستی را هرکجا فرار کنند پیدا کنیم و پایان آنها به دست قهرمانان عراقی نزدیک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • US ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  1 1
  باید خیلی مراقب این فرد بود الحق که کیاس هست.
  • پیمان IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
   0 1
   باید مراقب کشور خودمان باشیم
 • علی IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  0 0
  ❤زنده است حشدالشعبی❤
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   0 0
   منظور واقعی من هم همینه ولی ظاهرا جنابعالی حتی همین موضوع ساده را هم نمیفهمید