دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه سفر دو روزۀ خود به هند را با هدف تاکید بر روابط بین واشنگتن با دهلی نو آغاز کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، رئیس‌جمهوری آمریکا در فرودگاه احمدآباد، بزرگ‌ترین شهر ایالت گجرات در غرب هند مورد استقبال نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت.

هزاران نفر از شهروندان هند نیز از رئیس‌جمهوری آمریکا و ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده استقبال کردند. دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که «میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر» در سفر به هند از او استقبال خواهند کرد. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که مراسم استقبال از او «بزرگ‌ترین رویدادی خواهد بود که هند تاکنون به خود دیده است.»

سفر دونالد ترامپ به هند در حالی صورت می‌گیرد که روابط واشنگتن با دهلی نو طی ماه‌های اخیر تحت تاثیر تنش‌هایی قرار گرفته بود که در روابط تجاری دو کشور وجود داشت. هر دو کشور در عرصه تجاری، سیاست حمایت‌گرایی اقتصادی را دنبال می‌کنند. مذاکرات رسمی رهبران دو کشور قرار است روز سه‌شنبه در دهلی نو انجام شود.

اولین برنامه سفر دونالد ترامپ، حضور در منزل مهاتما گاندی رهبر جنبش استقلال هند بود.

سفر دو روزه دونالد ترامپ به هند اولین سفر رسمی او به این کشور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری است.

ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ نیز او را در سفر هند همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است از بنای تاریخی تاج‌محل نیز بازدید کند. او به همراه نارندرا مودی در یک گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری در بزرگ‌ترین ورزشگاه کریکت جهان شرکت خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که دونالد ترامپ با سفر به هند در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد با تاکید بر حضورش در عرصه جهانی خود را از رقبایش متمایز کند.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha