چهار روز از وقوع سیل در سیستان و بلوچستان گذشته و بیشترین خسارت‌ها را در مناطقی همچون دلگان برجای گذاشته؛ ۳۰۰۰ نفر از سیلاب نجات یافته و ۲۵۰۰ خانه آسیب جدی دیده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، همچنین در پی وقوع این سیل، ۶۱۳ میلیاردتومان آسیب به بخش کشاورزی وارد شده و ۳۳۲میلیارد تومان خسارت به بخش زیر ساخت‌های شهری وارد شده است. با این شرایط بحرانی، مردم مناطق سیل زده نیاز مبرم به امداد رسانی و توزیع اقلام امدادی دارند چرا که از ۳۲۷ روستای تحت پوشش شبکه بهداشت چابهار، ۱۲۰ روستا در محاصره آب و نیازمند مواد غذایی و بهداشتی هستند.

اما چرا با وجود پیش بینی شدن ۱۱۰ میلیمتر بارندگی در جنوب سیستان و بلوچستان و تمهیدات اندیشیده شده خسارت زیادی به بار آورد؟ ۲ برابر آنچه که پیش بینی شد، باران سیل آسا آمد و سبب شد دو سد جنوب استان سرریز و آبگرفتگی شدیدی ایجاد کند.

مشاهدات فرزاد گمار، خبرنگار اعزامی ایسنا به بخش سیل زده عورکی از توابع چابهار نشان می‌دهد که با وجود جان گرفتن امدادرسانی‌ها، چهار روز پس از وقوع سیل، هنوز جاده‌های دسترسی به این بخش بسته است، شبکه برق و آب قطع است و برای انتقال تجهیزات امدادرسانی از قایق استفاده می‌شود.

اهالی این بخش سیل زده گلایه مندند چرا که معتقدند اگر ۱۲ سال پیش پس از وقوع طوفان "گنو" و خرابی‌هایی که به بار آورد، سیل بند برای این روستا ساخته می‌شد حالا سیل دار و ندارشان را با خودش نمی‌برد.

خانوارهای این بخش، حالا در خانه‌های نم کشیده و خیس، با نگرانی و ترس از خرابی خانه شان شب را به روز می‌رسانند. این خانواده‌ها دیگر نه وسیله زندگی دارند و نه دامی و نه محصول کشاورزی برای ادامه امرار معاش و زندگی.

به گفته خبرنگار ایسنا، آب از خانه‌های برخی روستاهای سیل زده تخلیه شده و سیل زدگان با آب گل آلود سیلاب لباس‌ها و وسایل باقیمانده زندگی شان را شسته و در قسمت‌های خشک خانه‌ها مستقر شده‌اند.

این روستاییان از همان آب می‌نوشند و از آنجا که تعداد بچه‌های هر خانوار زیاد است احتمال بروز بیماری در میان سیل زدگان در روزهای آینده بیشتر می‌شود.

با وجود آنکه تلاش شده مواد غذایی و آب آشامیدنی و پتو و پوشاک با کمک بالگرد به سیل زدگان برسد اما از آنجا که تعداد روستاهای سیل زده بسیار زیاد است و در فواصل زیاد و پراکنده قرار گرفته اند و همچنین راه دسترسی شان از بین رفته، کمک رسانی به برخی روستاها بسیار محدود و با کمک بالگرد بوده است و همین شده که به یک عده کمک رسانی شود و یک عده هنوز در انتظار رسیدن کمک ها باشند.

به گفته "گمار"، مدیریت بحران در مناطق سیل زده سازمان یافته و اصولی نیست و گاهی تنها براساس اخبار دریافتی از روستاها کمک رسانی انجام می شود. اغلب کمک های انجام شده به این دست روستاها توسط قایق و با کمک مردم استان در حال انجام است.

او معتقد است تنها مشکل این روستاییان نرسیدن متوازن آب و غذا نیست بلکه باید فکری به حال زیرساخت های آسیب دیده این مناطق کرد چرا که کشاورزی و دامداری به عنوان منبع درآمد این روستاییان به طور کلی از بین رفته، بنابراین باید کارشناسان زبده‌ای برای ارزیابی خسارت به منطقه بیایند و نیازسنجی را انجام دهند.

خبرنگار ایسنا تاکید کرد باید سریعا راه‌های دسترسی و برق مناطق با رسیدن تجهیزات بیشتر امدادی برقرار شود تا روند کمک رسانی تسریع شود و علاوه بر آن کانکس هایی مجهز به تیم های امدادی پزشکی ایجاد شود تا از شیوع بیمارهای عفونی پیشگیری شود.

 • با فروکش کردن آب حجم خسارت ها مشخص می شود/ کمک ها به صورت عادلانه بین سیل زدگان توزیع شود

شماری از مردم سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایسنا گفته‌اند، بارش های سنگین و سیلابی زندگی مردم فقیر و مستمند را نابود کرده است بر اهمیت و ضرورت توجه مسئولان به رفع نیازهای معیشتی، امدادرسانی و پیشگیری از شرایط بحرانی تاکید کردند.

امین برهان زهی از شهروندان بلوچ بیان کرد: با توجه به وقوع سیل در جنوب سیستان و بلوچستان و درخواست های مردم نوعدوست کشور جهت ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی و لزوم اطلاع‌رسانی صحیح و فوری در این خصوص باید بگویم کمکهای فراوان به مناطق سیل زده دشتیاری شده اما متاسفانه مناطق دیگر استان فراموش شده اند که از جمله این مناطق روستاهای محروم جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان است.

وی افزود: روستاهای چاه دنک، احمد آباد گوروک، چاه علی، ریگتی، دمویی و غیره نیازمند اقلام ضروری از جمله پتو، چادر، لباس گرم، مواد خوراکی، پلاستیک، لوازم بهداشتی، آب آشامیدنی، نان و ... هستند. متاسفانه برخی از منازل در این روستاها به دلیل ساخت قدیمی و خشت و گلی تخریب کامل شده اند.

سمیه قادری از ساکنان نیکشهر نیز گفت: بسیاری از روستاهای شهر بنت نیازمند امدادرسانی هستند، زیرا این روستاها در حجم سنگین بارشی حدود ۲۰۰ میلی متری باران و سیلاب گرفتار شده اند.

حبیب مرادزهی از ساکنان روستای کولکو خاش هم بیان کرد: در این روستا بسیاری از منازل قدیمی و جدید مردم تخریب شده اند که نیاز است به مشکلات این مردم رسیدگی شود.

محمد ریگی از روستای فیروز آباد تفتان جنوبی هم گفت: بارش برف و باران علاوه بر وارد کردن خسارت به زیرساختها به منازل و دام های مردم خسارت دیدند که تلف شدن چندین راس گوسفند و بز از جمله همین خسارت هاست.

کدخدائی از ساکنان فنوج هم گفته، علاوه بر وارد شدن خسارت انبوه به این شهرستان، به مناطق همجوار خسارت زیادی وارد شده و هم اینک وضعیت افزون بر ده هزار نفر از ساکنان مهمدان، توتان از توابع شهر بنت محصور در سیلاب مشخص نیست زیرا راه دسترسی به آنها وجود ندارد و باید برای بررسی اوضاع و کمک به آنها بالگرد اعزام شود.

رضا قلندرزهی اظهار کرد: در خاش مردم به پلاستیک، سبد مواد غذایی، لوازم بهداشتی و غیره احتیاج دارند که متاسفانه هلال احمر با امکانات محدود خود نتوانسته به نیازهای مردم پاسخ بدهد.

 • آخرین وضعیت سیل سیستان و بلوچستان از زبان نماینده خاش

یک عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۸۰ درصد ارتباطات راه‌های روستایی و عشایری این استان به دلیل سیل قطع شده است، گفت: مردم سیل‌زده به مواد غذایی و پوشاک احتیاج دارند. عمق خسارت زیاد است و لازم است دولت برنامه خاصی برای رفع خسارت در استان سیستان و بلوچستان داشته باشد.

علی کرد، نماینده مردم خاش در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم ما بارندگی و جاری شدن سیلاب را رحمت الهی می‌دانند ولی عمق خسارات در بخش‌های مختلف زیاد است. نمونه آن قطع شدن ۸۰ درصد راه‌های روستایی و عشایری بین دهستان‌ها و شهرستان‌ها در کل استان سیستان و بلوچستان است.

نماینده خاش با بیان اینکه مردم با کمبود مواد غذایی و پوشاک دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: باید دستگاه‌هایی همچون بیل مکانیکی و بولدوزر و لودر به منطقه اعزام شود چون عمق خسارت زیاد است.

 • امام جمعه اهل سنت زاهدان:کمک به سیل‌زدگان بر هر مشغله دیگر ترجیح دارد

 امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه در بارش های سنگین و سیلابی به مردم بلوچستان خسارت زیادی وارد کرده است گفت: در شرایط کنونی تلاش برای تامین نیازهای اولیه آسیب دیدگان و کمک فوری به سیل‌زدگان بر هر مشغله دیگر ترجیح دارد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با حضور در مناطق سیل زده بلوچستان و در بازدید از کمپ جمع‌آوری کمک‌های موسسۀ خیریۀ محسنین زاهدان واقع در دارالعلوم نوبندیان چابهار بیان کرد: طلاب، فعالان تبلیغی و اقشار مختلف جامعه تا زمانی که بحران برطرف شود، به مردم سیل‌زده رسیدگی کنند.

رحمدل بامری، فرماندار چابهار به ایسنا گفته، با وجود آنکه سیل خرابی‌های زیادی در ۳۵۰ روستا به بار آورده اما خسارت جانی در این مناطق رخ نداده و تنها زیرساختها با ورود ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب به دشت آسیب جدی دیده است، از جمله آنکه یا روستاها در محاصره سیلاب قرار گرفته و یا آب وارد خانه های مردم شده است و در نتیجه دام، کشاورزی و وسایل زندگی مردم از بین رفته است.

او تاکید کرده که اگر پیشگیری های قبل از سیل انجام نمی شد خسارت های جانی پس از سیل به وقوع می پیوست و در ادامه گفته در تلاشند در مرحله بعد به پایدار سازی شرایط  و رفع کردن مشکلات زیرساختی بپردازند.

 • به بحران سیل در سیستان و بلوچستان توجه کنید

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن دعوت از مردم و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای توجه به بحران سیل در سیستان و بلوچستان و کمک به مردم این مناطق گفت: مردم این مناطق در شرایط عادی هم محرومیت زیادی را تجربه کرده‌اند و الان که سیل آمده، همان دارایی اندکشان را هم از دست داده‌اند.

سید حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از اینکه این بحران مانند سایر بحران‌ها در مناطق مختلف مورد توجه واقع نشده است، تصریح کرد:  دقت داشته باشیم تامین نیازهای اولیه آنها در این شرایط یک ضرورت است. بحران‌های غیرطبیعی مدت اخیر باعث شده است که سیل استان سیستان و بلوچستان خیلی جدی گرفته نشود.

راشکی، مدیر کل هلال احمر استان هم خاطرنشان کرده که سبدهای غذایی سایر استانها با کمک هلال احمر در حال رسیدن به منطقه چابهار هستند. بالگردهای نیروی انتظامی، سپاه، ارتش و هلال احمر در حال فعالیت برای امدادرسانی هستند.

رهبر انقلاب از دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی خواسته هر چه بیشتر به یاری مردم سیل زده بشتابند تا از وقوع خسارت‌های بیشتر جلوگیری شود.

فرمانده کل سپاه که به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل زدگان به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است از گسیل امکانات و ظرفیت های سپاه برای کمک به سیل زدگان خبر داد و گفت: بیمارستان صحرایی پیشرفته امروز راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه  که صبح امروز(سه شنبه) به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل زدگان و تسریع درگسیل امکانات سپاه برای یاری رساندن به آنان، به  استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، وارد چابهار شد.

 • بازگشایی مسیر روستاهای سیل‌زده در اولویت دستگاه‌ها/ برق روستاهای سیل‌زده تا ۲۴ ساعت وصل می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور همه دستگاه های خدمات رسان و امدادرسان در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بازگشایی مسیر روستاهای سیل زده در اولویت دستگاه های امدادرسان قرار دارد.

 • خدری: از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان استفاده شود

عبدالحمید خدری، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نباید بگذاریم مردمی که در سیستان و بلوچستان با سیل دست و پنجه نرم می‌کنند بیش از این در رنج باشند، اظهار کرد: از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان استفاده شود.

نیاز مبرم سیل زدگان به امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه مردم مناطق سیل زده نیاز مبرم به امداد رسانی و توزیع اقلام امدادی دارند، گفت: ارتباط نداشتن راه‌ها نباید مشکلی در ارائه خدمات ایجاد کند.

 • امکان تلف شدن گاندوها در سیل وجود دارد+ توصیه‌هایی به مردم محلی

اصغر مبارکی، یک کارشناس تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط گفت: پیش از این بر اساس آخرین برآوردها حدود ۵۰۰ تمساح سرشماری شده بود.

وی  با بیان اینکه حجم و شدت آب در مناطق سیل‌زده جنوب کشور به گونه‌ای است که می‌تواند گاندوها (تمساح پوزه‌کوتاه) را جابه جا کند، اظهار کرد: سیل و خشکسالی همواره به عنوان دو عامل تهدید کننده طبیعی معرفی شده‌اند. از این رو باید توقع تلفات و از بین رفتن تمساح‌ها در سیستان و بلوچستان را نیز داشته باشیم.

 • امدادرسانی هوایی با ۶ بالگرد در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: امدادرسانی هوایی با شش بالگرد آغاز شده و اقلام امدادی از طریق هواپیما به فرودگاه کنارک رسیده است.

ارجمندی در جلسه ستاد مدیریت بحران سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حدود ۳۰۰۰ نفر از سیلاب نجات پیدا کرده‌اند، افزود: به ۳۵۲ خانوار اسکان اضطراری داده شده و برق ۴۶۳ روستا از ۵۵۳ روستا وصل و شبکه آب ۲۱ روستا از ۲۴۵ روستایی که شبکه آبرسانی شان قطع شده بود، برقرار شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: بنابر آخرین گزارش ها به ۲۵۰۰ واحد مسکونی منطقه درگیر با سیلاب آسیب جدی وارد شده است.

 • فرماندار دلگان: به شدت نیازمند اقلام گرمایشی، پوشاک و مواد خوراکی هستیم

 فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه چهار روز از وقوع بارش‌های سنگین و سیلاب و زیر آب رفتن شهرها و مناطق روستائی دلگان می گذرد، باید بگوئیم که عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست، بنابراین به شدت نیازمند اقلام گرمایشی و پوشاک و مواد خوراکی هستیم.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: تخریب منازل، تلف شدن دامها، تخریب اراضی کشاورزی، آب بردگی لوازم خانگی مردم عمده خسارتهای مردم روستایی و عشایری دلگان بوده و از سویی به زیرساختهای شهرستان صدمه جدی وارد شده و محورهای مواصلاتی تخریب، زیرساختهای آب آسیب جدی و بسیاری از تیرهای برق شکسته است.

 • تصویب کمک شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز دو فوریت طرحی پیرامون اجازه کمک به شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را به تصویب رساندند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه کمک به سیل زدگان خوزستان و آق قلا به سیستان و بلوچستان کمک کند.

 • سیلاب ۶۰۰۰ میلیارد ریال به کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

 حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بارش‌های سنگین و سیلابی اخیر در استان خصوصا منطقه بلوچستان که با طغیان رودخانه‌های محلی و وقوع سیلاب همراه بود، حجم بالای خسارت به مزارع، باغات، قنوات، جاده‌های دسترسی به مزارع، تاسیسات آب و خاکی، دام و دامپروری، انهار سنتی و کانال های آبیاری، بندهای آبخیزداری و استخرهای پرورش ماهی و تاسیسات شیلاتی را در پی داشت.

وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان هم گفت: در پی انتشار اخبار کذب و رعب آور مبنی بر یورش ۳۰۰ سر تمساح به مناطق سیل زده، به اطلاع مردم صبور بلوچستان می رساند که تاکنون هیچ گونه موردی مبنی بر رویت و یا حمله تمساح به روستائیان و سیل زدگان مشاهده و گزارش نشده و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از آرشیو می باشد و اطلاعیه شماره یک این اداره کل صرفا" به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی صادر شده است.

 • سلیمی: رئیس‌جمهور هرچه سریع‌تر رئیس سازمان هلال‌احمر را تعیین کنند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که رییس جمهور باید هرچه سریع‌تر رییس سازمان هلال‌احمر را تعیین کند.

به گزارش ایسنا، علیرضا سلیمی در جلسه امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری ضمن ابراز تاسف از سیل رخ داده در استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: لازم است از رییس جمهور درخواست شود که هرچه سریع‌تر رییس سازمان هلال‌احمر را تعیین کند. کشور ما حادثه‌خیز بوده و این نحوه‌ی کار به مدیریت کشور آسیب می‌زند.

 • نجات جان ۵۳ مادر باردار در سیلاب سیستان و بلوچستان

دکتر کولیوند،  رییس اورژانس کشور در جلسه مدیریت بحران شهرستان چابهار گفت: از ابتدای بحران سیل تاکنون ۵۳ مادر باردار از مناطق سیل زده در سیستان و بلوچستان خدمات اورژانسی دریافت کرده‌اند که ۱۲ مادر باردار از مناطق فاقد راه دسترسی و آبگرفته توسط اورژانس هوایی به بیمارستان منتقل شده اند.

 • بازدید رئیس مجلس از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان بازدید هوایی به عمل آورد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی صبح امروز (سه شنبه ۲۴ دی) در دومین روز سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از مناطق سیل زده بازدید هوایی داشت.

پیام رهبر انقلاب در پی مشکلات ناشی از بارندگی‌های شدید در جنوب شرقی کشور

در پی مشکلات پدید آمده از بارندگی‌های شدید در سیستان و بلوچستان و برخی نقاط جنوب شرقی کشور، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی را به یاری هر چه بیشتر مردم عزیز آن مناطق فراخواندند.

 • ویدئو / توضیحات پیروی درباره امدادرسانی به سیستان و بلوچستان

محمودرضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر صبح سه‌شنبه (۲۴ دی) با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره وضعیت مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان و نحوه امدادرسانی به این مناطق توضیحاتی ارائه کرد.

 • آماده‌باش تیم‌های واکنش سریع بهداشتی در مناطق سیل‌زده

دکتر محمداسماعیل مطلق، مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، آخرین اقدامات وزارت بهداشت در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان را تشریح کرد و گفت: خوشبختانه تمهیدات لازم اندیشیده شده و تاکنون هیچ اپیدمی بیماری واگیر ناشی از سیل، در این مناطق گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه با اعلام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، شهرستان‌های چابهار، کنارک، سرباز، قصرقند، دلگان، نیک‌شهر و فنوج درگیر سیل شده‌اند، بیان کرد: کل جمعیت آسیب دیده در این سیل در  ۹۳۰ روستای تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی ایرانشهر بالغ بر  ۲۵۰هزار نفر هستند. روستاهایی که در آب محاصره هستند ۲۶۴ روستا با جمعیت بالغ بر ۸۲۰۰ نفر و روستاهایی که دچار قطع ارتباط مواصلاتی شده‌اند شامل ۶۴۶ روستا با جمعیت بالغ بر ۱۶۸هزار نفر است.

 • تالاب جازموریان در پی بارندگی های سیستان وبلوچستان جانی دوباره گرفت

وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در بازدید از تالاب جازموریان گفت: تالاب جازموریان در پی بارندگی های جنوب سیستان وبلوچستان جان دوباره گرفت و تعداد زیادی از پرندگان مهاجر در تالاب فرود آمدند.

 • تصویر ماهواره‌ای وقوع سیلاب در "هرمزگان" و "سیستان و بلوچستان"

سازمان فضایی ایران با پایش ماهواره‌ای وقوع سیلاب، تصویر ماهواره‌ای وقوع سیل در بخش‌هایی از استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان را منتشر کرد.

 • مگر «توفان نوح» رخ دهد که شهر سوخته زیر آب برود

سید منصور سید سجادی- سرپرست کاوش‌های محوطه جهانی «شهر سوخته» - در این زمینه توضیح می‌دهد.  این باستان‌شناس بعد از صحبت با کارشناسان محوطه‌ی جهانی شهرسوخته نسبت به وضعیت این محوطه در روزهای گذشته، می‌گوید: با توجه به آسیب‌هایی که باران و سیل در سال گذشته به بخشی از آثار و محوطه در شهرسوخته وارد کرده بود، امسال بعد از کاوش همه حفریات را بار دیگر با خاک پوشاندیم.

او با بیان این‌که بر اساس اطلاعات داده شده به وی «شدت باران در سیستان بسیار کم‌تر از بلوچستان بوده، بنابراین اتفاقی که باعث نگرانی در این محوطه باشد، وجود ندارد»، اظهار می‌کند: رطوبت به کوه خواجه با توجه به دیوار و بناهای زیادی که دارد، قدری وارد شده است، اما خوشبختانه آسیب غیرقابل جبران یا سنگینی به محوطه وارد نشده است.

 • امنیت کامل در مناطق سیل‌زده برقرار است

رییس مرکز اطلاع‌رسانی ناجا از برقراری امنیت کامل در مناطق سیل‌زده خبر داد.  سرهنگ احمد خسروی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت امنیت در مناطق سیل‌زده گفت: برابر گزارش‌های دریافتی هیچ مشکل امنیتی در مناطق سیل زده در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان وجود ندارد و امنیت به طور کامل برقرار است.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha