همشهری آنلاین: دریاچه مربع آبی یا تالاب آبی در کشور انگلستان قرار دارد و به عنوان یکی از دریاچه‌های خاص دنیا شهرت دارد.

دریاچه‌های خاص در دنیا معمولا محلی برای جذب گردشگر هستند زیرا در این محل توریست‌ها قرار است با پدیده‌ای بسیار خاص روبرو شوند که در دیگر نقاط دنیا نمی‌توان مانندی برای آن‌ها پیدا کرد.

دریاچه مربع آبی کمی با دیگر دریاچه‌های خاص جهان تفاوت دارد. این دریاچه خاصیتی قلیایی دارد و هیچکس نمی‌تواند به آن نزدیک شود و رفتن به درون آن می‌تواند برای سلامت انسان بسیار خطرناک باشد.

این دریاچه که به نظر بسیار زیبا و خوش رنگ می آید دارای pH 11.3 است که نزدیک به عدد 14 بوده و خاصیت قلیایی آن بسیار بالاست. این عدد تقریبا نزدیک به pH سفید کننده هاست و مقدار سم موجود درون آن درحد بالایی قرار دارد.

در ساحل این دریاچه تابلوهای متفاوتی نصب شده است که هر کدام نشان دهنده خطرات این دریاچه است. وارد شدن به این دریاچه باعث بروز مشکلات پوستی و آسیب های چشمی می شود. تا به حال جسد حیوانات یا در برخی موارد انسان هایی در اطراف این دریاچه پیدا شده است.

خانواده هایی که در اطراف این دریاچه زندگی می‌کنند همگی خواهان آن هستند که این دریاچه مسدود شود. چرا که فرزندان آن‌ها ممکن است آلوده شوند و البته هوای این منطقه نیز به مقدار زیادی سمی شده است.

برچسب‌ها

۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲