همشهری آنلاین: شکل‌گیری صخره‌ها و غارهای بی نظیر در شرق اتریش و همچنین تابش نور روی آنها که جلوه‌های زیبایی ارائه داده تداعی کننده یک دنیای بیگانه است که حتی کارشناسان نیز از دیدن این صحنه‌ها ابراز شگفتی کرده‌اند

 

به گزارش خبرگزاری مهر، این غارهای شگفت انگیز در شرق اتریش در منطقه Obir Tropfsteinh واقع شده‌اند.

 

اکتشاف‌ها به این غارها که صدها متر زیر سطح زمین قرار دارند با هدف کشف اطلاعاتی صورت گرفته که می‌تواند به حل مسائل مربوط به تغییرات جوی کمک کند.

این محققان در طی تحقیقات خود موفق به کشف این سیستم سردابی شده‌اند که در داخل غارهای این منطقه علاوه بر دیواره‌های مرمرین زیبا آب وجود دارد و از منافذ ایجاد شده به اعماق زمین نفوذ می‌کند.

دانشمندان همچنین درحال تهیه یک نقشه دقیق از حرکت آب از داخل و روی سنگ‌های چند میلیارد ساله را در رشته کوه‌های آلپ اتریش هستند، آنها از رنگ فلوئر استفاده می‌کنند تا بتوانند از طریق آن مخازن زیرزمینی را شناسایی کنند تا به منبع اصلی آب برسند.

عکاس بریتانیایی نیز همراه این گروه از دانشمندان شده تا همانطوری که آنها در داخل این غارها حرکت می‌کنند، وی تصاویر شگفت انگیزی از شکل گیری این سنگ‌ها را ثبت کند.

رابی 32 ساله از منچستر به عنوان عکاس این تصاویر اظهار داشت: این غارها صعب العبور و فراموش نشدنی هستند. برخی از این غارها تاریک و بدون هیچ نوری هستند بنابراین باید هنگام قدم گذاشتن روی هرچیز بسیار مراقب باشید.

به رغم این خطرات، رابی تصاویر بسیار شگفت انگیزی از این غارها ارائه کرده است.

این عکاس یادآور شد: بسیاری از مردم با دیدن این تصاویر شگفت زده شدند چرا که آنها نمی‌توانستند تصور کنند که در اعماق زمین چنین ساختارهایی وجود دارد. غارها به ندرت به این شکل وجود دارند. کاشفان غار تنها از چراغ روی کلاه خود استفاده می‌کنند تا راه پیش رو را مشخص کنند و ما از هیچ چراغ پرنوری برای گرفتن این تصاویر استفاده نکردیم.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

برچسب‌ها