همشهری آنلاین: "دیوید دوبیلت" عکاس حیات وحش دریایی است که به تازگی مجموعه‌ای جدید از تصاویری که از جانداران دریایی قطب جنوب به ثبت رسانده را منتشر کرده است.

 

 

وی تصاویر جدید خود را در بخشهایی دورافتاده از قطب جنوب و جزایر اسرارآمیز این منطقه به ثبت رسانده است. این تصاویر از گونه‌های مختلف زیستی از شیرهای دریایی گرفته تا کوسه‌های سفید گرفته شده‌اند.

حتی تصاویری که به تکنیک سفید و سیاه به ثبت رسیده‌اند نیز در میان مجموعه تصاویر وی از زیبایی غیرقابل تصوری برخوردارند. وی در تصویری دیگر تقابل یک طوطی‌ماهی و گروهی از ماهی‌های خاکستری را در جزیره مشهور گالاپاگوس به نمایش گذاشته است. این عکاس با وجود اینکه سنی بیش از 60 سال دارد اما از رو در‌‌‌ رو شدن با شکارچیان دریایی هیچ واهمه‌ای ندارد.

وی می‌گوید: همه فراموش کرده‌اند تعداد انسانهای کوسه‌خوار بیشتر از کوسه‌های آدم خوار است،‌ در برخی از مناطق تا 90 درصد نیز کاهش پیدا کرده است. برای مثال،‌چینی‌ها سوپ کوسه می‌خورند تا ثروت و موفقیت خود را تضمین کنند!

این عکاس آمریکایی مدت زیادی از عمر خود را صرف سفر به گوشه و کنار جهان کرده است تا بتواند با اسرار اقیانوسها و دریاها از نزدیک آشنا شود. وی اکنون به عنوان یکی از برترین عکاسان آبی در جهان شناخته می‌شود. به گفته وی ثبت لحظه "کارتیه-برسون" 10 برابر آنچه بر روی زمین دشوار است در زیر آب سخت‌تر است،‌زیرا تجهیزاتی که برای عکاسی در زیر آب به آنها نیاز است محدودیتهای زیادی برای عکاس به وجود می‌آورند. (هنری کارتیه-برسون عکاسی فرانسوی است که به عنوان پدر عکاسی خبری مدرن شناخته می‌شود).

برچسب‌ها

۲۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۸