همشهری‌آنلاین: کوچکترین خودروی برقی جهان به زودی وارد بازارهای اروپا خواهد شد خودروی دوستدار محیط زیست که ابعاد آن به راننده امکان می‌دهد در صورت نیاز با آن به داخل ساختمان‌ها یا حتی درون آسانسور بروند.

عرض خودروی "Volpe" تنها 1.5 متر است و وزنی برابر 350 کیلوگرم دارد از این رو می‌توان آن را در میان باریکترین مسیرها نیز راند. این به آن معنی است که کارمندان متعهد می‌توانند صبحها مسیر خانه تا تا نزدیکی میز کار خود را با خودرو طی کنند و خودروهای خود را برای شارژ مجدد به برق دفتر کارشان وصل می کنند.

از آنجایی که بالاترین سرعت این خودرو 40 کیلومتر بر ساعت است،‌ سریع راندن از گزینه‌های مورد نظر طراح این خودرو نبوده است. همچنین فضای زیادی برای حمل بار با کمک این خودرو در نظر گرفته نشده است.

این خودرو زائیده ذهن طراحی ایتالیایی به نام "رومانو آرتیولی" مالک سابق برندهای بوگاتی و لوتوس بوده است. این خودروی کوچک که می‌توان به راحتی آن را در فضای میان دو خودروی پارک شده پارک کرد با هدف کاستن از ترافیک و گره های ترافیکی ساخته شده است.

خودروی Volpe به عنوان یک چهارچرخ اجازه تردد در جاده‌ها را دارد. این به آن معنی است که افراد 16 ساله با در اختیار داشتن گواهینامه موتورسواری می‌توانند این خودرو را در جاده‌ها برانند. قرار است این خودرو در سال 2013 و با قیمت پنج هزار و 600 یورو در بازار اروپا به فروش برسد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۴