همشهری‌آنلاین: مطالعه‌ای جدید درباره خودروها نشان می‌دهد در کشورهایی که تنوع خودرو در آن زیاد است، خودروهایی که افراد انتخاب می‌کنند به خوبی بیانگر نوع شخصیت آنها است زیرا افراد در هنگام انتخاب بر اساس شخصیت خودروها آنها را انتخاب می‌کنند.

محققان به تازگی دریافته‌اند انسانها به صورت ناخودآگاه ساختارهای شخصیت انسانی را به خودروها ارتباط می دهند و معتقدند خودروهایی با صفحات مشبک بزرگتر و چراغهای باریکتر خودروهایی پرخاشگر و سلطه جو هستند در حالی که خودروهایی با شیشه های جلویی بزرگ صورتهایی کودکانه و شاد دارند.

به گزارش مهر، این یافته که گزارش آن طی هفته های گذشته منتشر شده است می‌تواند واکنش متفاوت راننده‌ها را نسبت به خودروهایی که در اطرافشان می بینند توضیح داده و بیان کند چرا دیدن برخی از خودروها در رانندگان واکنشهای شدید ایجاد می کند.

بر اساس نتایج این گزارش خودروهایی نیز از ویژگی های شخصیتی مختص خود برخوردار هستند برای مثال خودروهای کرایسلر کراسفایر، BMW 645ci و شاران VW در دسته خشمگین‌ترین خودروها قرار دارند. دیاهاتسو کوره خودروی کوچک ژاپنی نیز به عنوان غمگین ترین خودرو شناخته شده است.

خودروهای شرکت می‌باخ آلمان در کنار خودروهای BMW 3، BMW 5 و BMW645 ci در دسته خودروهای سلطه گر قرار دارند و خودروهایی که از چهره‌های کودکانه برخوردارند، نیسان میکرا و تویوتای آیگو معرفی شده‌اند.

بر اساس گزارش تلگراف، خودروی فولکس واگن سوسکی شادترین خودرو معرفی شده در حالی خودروی مرسدس سری E به عنوان یکی از عصبی‌ترین خودروهای جهان شناخته شده است. متعادلترین خودرویی که در این مطالعه به آن اشاره شده خودروی ‌وکسهال آسترا‌ است.

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

۱۱ آبان ۱۳۹۰ - ۰۷:۰۰