همشهری آنلاین - هلن صدیق بنای: جنگل صخره‌ای جزیره ماداگاسکار متعلق به دوران کهن زمین شناسی، بسیار زیبا و بکر است.

 ماداگاسکار   یک کشور جزیره‌ای است که در اقیانوس هند و جنوب شرقی ساحل افریقا قرار گرفته است.

این کشور جزیره ای زیبا با صخره های سر به فلک کشیده  به مدت 30 سال تحت مستعمره امپراتوری فرانسه و ابر قدرت‌های  زمان خودش بوده است. به همین دلیل اکثرا افراد کشور به زبان فرانسه صحبت می‌کنند.

این کشور در سال 1990  به عنوان جمهوری ماداگاسکار استقلالش را بدست آورد. سال 2007 هم زبان رسمی کشور از فرانسه به انگلیسی تغییر کرد.

مذهب مردم این کشور بیشتر مسلمان، مسیحی و ادیان ماداگاسی اساطیری است. جنگل زیبای صخره‌ای آن بسیار معروف و از جنگل های کهن عصر زمین شناسی محسوب می شود. این جنگل  دارای 99 گونه نادر و اندومیک است که در هیچ جای دیگر دیده نشده است

برای نمونه؛ گونه ای به نام" باباکوتو" که روی درختان زندگی می کند و روز فعال است. گونه دوم" میمون لمور"است که در میان صخره‌ها زندگی می‌کند. این میمون جثه‌ای کوچک با بدنی سفید، صورتی سیاه  و دمی بلند دارد. بسیار چابک و ناقلا است.

پرش‌های این میمون بسیار بلند و شبیه پرواز است. این منطقه در حال حاضر قابل توجه محققان، طبیعت گردان، زمین شناسان، زیست شناسان، صخره نوردان و... قرار دارد. تصاویر فوق گویای گوشه‌ای از زیبایی‌های این جزیره شگفت انگیز استhttp://www.news-world.us

برچسب‌ها

۱۸ مهر ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۹