همشهری آنلاین : معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام در آزمون دروه‌های کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور از 20 دی ماه آغاز می‌شود و تا روز پنجشنبه 24 دی ماه ادامه خواهد داشت

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر، افزود: ثبت‌ نام برای شرکت در آزمون دوره ‌های فراگیر کارشناسی سال 1389 دانشگاه پیام نور از طریق اینترنت و از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 20 دی ماه آغاز و در پایان روز پنجشنبه 24 دی ماه پایان می‌ پذیرد لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام که دارای شرایط هستند می ‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌ نام و شرکت کنند.

وی اظهار داشت: علاقه ‌مندان به تحصیل در دوره‌ های فراگیر می ‌توانند به عنوان دانش‌ پذیر کارشناسی در یک رشته ثبت ‌نام و حداکثر در 10 مرکز مجری دوره‌ های کارشناسی دانشگاه پیام‌نور در استان محل سکونت یا اشتغال خود، متقاضی شوند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دارندگان دیپلم رسمی متوسطه نظام قدیم و پیش‌ دانشگاهی نظام ‌جدید در رشته‌ های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، علوم و معارف اسلامی و دارندگان مدرک کاردانی رسمی مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات وفناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دارندگان سایر مدارک متوسطه تحصیلی اعم از هنرستان و دانشسراهایی که مدت آموزش متوسطه آنها 4 سال بوده است و دارندگان مدرک رسمی کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته، مجاز به شرکت درآزمون‌های دوره‌های فراگیر کارشناسی دانشگاه هستند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه جهت شرکت در دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی برای دانش آموزان متوسطه نظام جدید، داشتن گواهینامه پیش دانشگاهی الزامی است، گفت: دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و پیش دانشگاهی نظام جدید که معدل کتبی آنان کمتر از 10 است، مجاز به شرکت در این دوره ‌ها نیستند.

توکلی افزود: مدارک تحصیلی خارج از کشور در صورتی برای ثبت ‌نام در دوره ‌های فراگیر دانشگاه پیام ‌نور معتبر است که برابری آن با مدرک دیپلم متوسطه نظام قدیم یا پیش دانشگاهی یا بالاتر از آن به تأیید وزارت آموزش و پرورش یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد‌.

وی اظهار داشت: مدارک تحصیلی حوزوی درصورتی برای ثبت ‌نام در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام­نور معتبر است که بر اساس مصوبه به تأیید مدیریت حوزه علمیه قم رسید‌ه باشد.

معاون سازمان سنجش اظهار داشت: دارندگان مدرک کاردانی رسمی‌ درصورت تطابق رشته قبلی با رشته انتخابی فعلی پس از تبدیل وضعیت از دانش پذیری به دانشجویی می‌ توانند از ارزیابی و معادل سازی تعدادی از واحدهایی که در دوره کاردانی گذرانده اند، طبق مقررات و نظر گروه‌های آموزشی برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر در صورتی که از لحاظ مقررات وظیفه عمومی ممنوعیت نداشته باشند نیز می‌ توانند در این دوره‌ها ثبت ‌نام کنند.

توکلی ادامه داد: دارندگان مدرک معادل کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که در آزمون دارندگان معادل مدرک کاردانی حد نصاب نمره علمی لازم را کسب کرده‌اند می‌توانند در دوره‌های فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام و شرکت کنند

کد خبر 98714

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز