همشهری‌آنلاین: نشریه ویرد همزمان با آغاز فروش ویندوز ۷ در سرتاسر جهان هفت نکته مهم را که برای خریداری و نصب این ویندوز از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش مهر، روز 22 اکتبر روز بزرگی برای کاربران ویندوز به شمار می‌رود زیرا مایکروسافت در این روز سرانجام ویندوز 7 را برای استفاده عموم عرضه کرد در حالی که تعداد پیش سفارشهای این سیستم عامل در سایت آمازون در حال حاضر از سفارش‌های هری‌پاتر در انگلستان پیشی گرفته است. این استقبال برای سیستم عامل 120 دلاری که عصای جادویی و اژدها در خود نگنجانده است بسیار قابل توجه است. [ویندوز هفت آمد]

در عین حال این میزان استقبال نشان دهنده این امر است که کاربران بسیاری ویندوز رایانه‌های خود را ارتقا خواهند داد و به طور حتم تعداد این کاربران با گسترش ویندوز 7 در سرتاسر جهان و مشاهده بهبودها و توانایی‌های این سیستم عامل نسبت به ویندوز پیشین افزایش قابل توجهی خواهد یافت. بر همین اساس نشریه ویرد 7 حقیقت را که قبل از نصب ویندوز 7 بر روی رایانه خود باید بدانید را ارائه کرده است: [ارزیابی تازه درباره ویندوز ۷]

ارزش ارتقا دادن را دارد:

تا به حال نکات مثبت و منفی فراوانی درباره سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت عنوان شده است اما بسیاری از کارشناسان نرم افزاری اطمینان می‌دهند ویندوز 7 بهترین سیستم عاملی است که مایکروسافت در تاریخ فعالیت‌هایش ارائه کرده است. افرادی که از نسخه قدیمی ویندوز استفاده می‌کنند حتما به ارتقا دادن ویندوز خود نیاز پیدا خواهند کرد و در عین حال برای خریداری رایانه‌هایی که از زمان تولید ویندوز 7 بر روی آنها نصب شده است نباید هیچ تاملی به خرج داد.

برای شما گران تمام خواهد شد:

شرکت اپل نسخه به روز شده سیستم عامل خود Snow Leopard را با قیمت 30 دلار در اختیار کاربرانش قرار داد در حالی که افرادی که در گذشته از این سیستم عامل استفاده نکرده‌اند نیز می‌توانند از آن استفاده کنند اما افرادی که قصد استفاده از ویندوز 7 را دارند باید حداقل 120 دلار هزینه را تقبل کنند که ممکن است متناسب با نوع نسخه ویندوز قیمت آن افزایش نیز داشته باشد.

میزان سازش پذیری آن را با سخت افزار رایانه چک کنید:

در واقع کاربران ویندوز جدید باید درباره از دست دادن امکان دسترسی به برخی از تجهیزات و نرم افزارهای رده سوم تردید داشته باشند. با وجود اینکه مایکروسافت اعلام کرده است ویندوز 7 تقریبا با تمامی این نوع نرم افزارها و ابزارها سازگارخواهد بود اما برای اطمینان کامل بهتر است کاربران سری به مشاور ارتقا ویندوز 7 بزنند. این برنامه به صورت خودکار رایانه را اسکن کرده و گزارشی از نرم افزارها و تجهیزاتی که احتمال عدم دسترسی به آنها پس از نصب ویندوز 7 بالا است را ارائه کرده و راه حل‌هایی را نیز پیشنهاد خواهد داد.

زمان ارائه رایانه های مجهز به ویندوز 7 را تحت نظر بگیرید:

مایکروسافت برای افرادی که در انتظار خریداری رایانه‌هایی با سیستم عامل ویندوز 7 هستند وب سایتی به نام دیده‌بانی رایانه یا PC Scout ارائه کرده است که توسط آن می‌توان به جستجوی رایانه‌هایی پرداخت که متناسب علائق کاربر باشد. این وب سایت در واقع لیستی از رایانه‌هایی که اجازه استفاده از ویندوز 7 دارند را ارائه خواهد کرد. به این شکل در صورتی که کاربر از طریق این سایت سفارش خریداری رایانه‌ای مجهز به ویندوز 7 را بدهد تنها باید 10 دلار برای حمل رایانه پرداخت کند و نیازی به پرداخت هزینه برای ویندوز نخواهد بود.

از اطلاعات ویندوز XP رایانه خود کپی پشتیبانی تهیه کنید:

کاربران ویندوز XP نمی‌توانند به صورت مستقیم ویندوز خود را ارتقا دهند بلکه باید از اطلاعات خود کپی پشتیبانی تهیه کنند، هارد درایو خود را فرمت کرده و نصب ویندوز را بر روی رایانه‌ای پاک و خالی از اطلاعات انجام دهند. پس از آن مایکروسافت ابزاری را با نام انتقال آسان برای جابجایی فایل‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا فایل‌های خود را به رایانه بازگردانند. در عین حال کاربران ویندوز ویستا می‌توانند بدون انتقال فایل‌ها و اطلاعات ویندوز خود را ارتقا دهند.

در انتخاب نسخه ویندوز دقت کنید:

انتخاب نسخه درست ویندوز 7 به پیچیدگی گذشته نیست زیرا اکثریت کاربران خانگی به نسخه Home Permium نیاز خواهند داشت و کاربران تجاری ویندوز 7 Professional را مورد استفاده قرار خواهند داد. نسخه Ultimat نیز برای این ویندوز ارائه شده که برای تعدادی محدود از کاربرانی ارائه شده است که می‌خواهند هرکار ممکنی را با رایانه خود انجام دهند. با این حال بهتر است کاربران برای اطمینان بیشتر از برنامه مشاور ارتقا استفاده کنند.

به جستجوی تخفیف‌های کوتاه مدت باشید:

مایکروسافت دوره یک هفته ای برای فروش ویژه ویندوز 7  را با نام هفت روز ویندوز 7 برگزار خواهد کرد که طی آن شرکت‌هایی مانند دل و ایسر به بهترین خریداران خود بر روی ویندوز 7 تخفیف ویژه‌ای خواهند داد. کاربران می‌توانند با کنترل پیشنهادهای روزانه سایت ویندوز و یا دیگر سایت‌هایی مانند Price Grabber و یا Froogle دیگر تخفیفهای ویژه برای ویندوز 7 را بیابند.

کد خبر 93469

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار